Powroźnik: W kominie zapaliła się sadza

Wczoraj (12 października) wieczorem w Powroźniku miał miejsce pożar sadzy w kominie, który gasiły zastępy z JRG w Krynicy-Zdroju oraz OSP Muszyna. Mieszkańcom budynku nic się nie stało, a akcja gaśnicza trwała godzinę.

Czytaj również: Straż Miejska znów ruszyła do szkół


We czwartek (12 października) około godziny 19.50 zastępy z JRG w Krynicy-Zdroju oraz OSP Muszyna zadysponowane zostały do gaszenia pożaru w Powroźniku. - Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że w przewodzie kominowym jednorodzinnego budynku mieszkalnego zapaliły się sadze. W budynku przebywały dwie osoby dorosłe, które przed przybyciem straży opuściły budynek. Nikt z mieszkańców nie uskarżał się na żadne dolegliwości – informuje rzecznik prasowy Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu.

- Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań, sprawdzeniu i wygaszeniu wsadu kominkowego, przewietrzeniu pomieszczeń oraz sprawdzeniu pomieszczeń przyległych do przewodu kominowego. Następnie dwóch strażaków zabezpieczonych w uprząż ratowniczą oraz aparaty ochrony dróg oddechowych weszło na dach i podało proszek gaśniczy do komina. Następnie zbito kulą kominiarską nagar i wybrano go przez wizjer kominowy. Ponownie sprawdzono pomieszczenia kamerą termowizyjną – dodaje rzecznik i dodaje, że działania strażaków trwały godzinę.

- Ponieważ mamy początek sezonu grzewczego apelujmy o systematyczne kontrolowanie i czyszczenie przewodów wentylacyjnych i dymowych – apelują strażacy.

 


Redakcja
Źródło i fot.: KM PSP w Nowym Sączu

Share this article

Ferie w górach? Warto zatem wpisać w wyszukiwarce Tylicz Ferie 2018 i odnaleźć Agroturystykę u Teresy!