Wczoraj (21 stycznia) w miejscowości Świdnik koło Tęgoborza doszło do tragicznego wypadku. Nieznany sprawca potrącił trzy osoby, które zginęły na miejscu. Kierujący samochodem zbiegł z miejsca wypadku. Szuka go Policja.

Policjanci Referatu do Walki z Przestępczością Narkotykową sądeckiej komendy zabezpieczyli prawie 400 gram amfetaminy. Jej posiadacz już trafił za kraty, a w więzieniu może spędzić nawet 10 lat.

W ubiegłym roku do Małopolski przyjechały osoby z 57 państw. Polacy też wybierają nasz region, a wśród najczęściej wymienianych atrakcji znalazła się Krynica – na 6 pozycji!

1/2

Czytaj również: Krynica: Zebrali ponad 35 tysięcy złotych dla WOŚP! [ZDJĘCIA]


- Jesteście wielcy! A serca macie oooogromne! Z przyjemnością, informujemy, że pobiliśmy kolejny REKORD! W tym roku w Muszynie zebraliśmy ponad 23 500 złotych! Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Wielkie podziękowania należą się wolontariuszom ze szkoły w Złockiem i ze szkoły w Muszynie. Dziękujemy za Waszą wytrwałość i w przyszłym roku gramy dalej – informują na swoim Facebooku organizatorzy wydarzenia z MGOK w Muszynie.

[ZOBACZ ZDJĘCIA]

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku w Muszynie zebrano 21 946,97 zł, a w roku 2016 ponad 14 tys. złotych. Natomiast największą kwotę w regionie zebrano w Nowym Sączu - w sumie ponad 107 tys. złotych.

Na komendę w Nowym Sączu zgłosił się mieszkaniec Muszyny. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że pojechał tam samochodem, nie mając prawa jazdy. Policjantom jednak nie umknęło cofnięcie uprawnień, a 28-latkowi za pomysłowość grożą teraz nawet dwa lata więzienia.

1/2

Czytaj również: Kolejne miliony z unijnej dotacji dla Krynicy!

 

Około godziny 9. zastępy z jednostki w Krynicy-Zdroju oraz OSP Muszyna zadysponowane zostały do działań w Powroźniku. Po przybyciu na miejsce okazało się, że w budynku zapalił się przewód kominowy. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz podali proszek gaśniczy do przewodu kominowego. 

Po ugaszeniu pożaru, przewietrzono pomieszczenia i sprawdzono je na obecność stężeń gazów niebezpiecznych przy pomocy detektora wielogazowego.

[ZOBACZ ZDJĘCIA]

Wczoraj (11 stycznia) przed godziną 9.00 miał miejsce pożar ciężarówki na Krzyżówce. Działania Straży Pożarnej trwały 45 minut, a kierowca nie ucierpiał w wyniku tego zdarzenia.

1/2

Czytaj również: Dramatyczny wypadek w Miliku! [ZDJĘCIA]


Przypomnijmy! Z komunikatu Policji wynika, że ok. godz. 3 w nocy w dniu 1 stycznia 2018 roku, do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęło zgłoszenie od 31-letniego mieszkańca Muszyny, który twierdził, że ktoś uszkodził mu skuter i jakieś osoby go atakują. Te osoby miały również kierować groźby w kierunku jego matki. Wśród napastników mieli być również dwaj mieszkańcy Muszyny, którzy później zostali zaatakowani nożem przez 31-latka.


O informacje w sprawie dramatycznych wydarzeń i przebiegu śledztwa poprosiliśmy Prokuraturę Okręgową w Nowym Sączu. - Trwa postępowanie dotyczące spowodowania u jednej osoby ciężkiego uszczerbku na zdrowiu poprzez zadanie jej nożem uderzeń, które spowodowały obrażenia ciała w postaci dwóch ran kłutych klatki piersiowej oraz rany lewego przedsionka serca z krwawieniem, skutkujące chorobą realnie zagrażającą jego życiu oraz spowodowania u innej osoby poprzez zadanie jej uderzeń nożem obrażeń ciała w postaci rany ciętej śródbrzusza po stronie lewej bez uszkodzenia powłoki, które naruszyły czynności narządów jego ciała na okres trwający nie dłużej niż 7 dni. Sprawca został tymczasowo aresztowany na okres miesiąca - mówi w rozmowie z Krynica.TV Leszek Karp, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu.


Jakie dokładnie zarzuty przedstawiono 31-letniemu mieszkańcowi Muszyny?

SPRAWDŹ!

Ferie w górach? Warto zatem wpisać w wyszukiwarce Tylicz Ferie 2018 i odnaleźć Agroturystykę u Teresy!