Krynica.TV Reklama, Oferta reklamowa Krynica, Reklama w Krynicy, Reklama na portalu, Reklama w internecie Krynica   Krynica.TV Patronat, Patronat medialny Krynica, Patronat w Krynicy  Krynica, Krynica-Zdrój, Tylicz, kamery internetowe, kamery online, kamery live, stoki narciarskie na żywoKrynica apteki całodobowe, dyżurne, 24h, Krynica-Zdrój

Dzisiaj (18 marca) w nocy trzy zastępy Straży Pożarnej i dziewiętnastu strażaków gasiło pożar budynku gospodarczego w Miliku. Akcja trwała ponad godzinę, a prawdopodobną przyczyną pożaru była wada pieca.

Metalowa siatka odgradzająca skarpę od jezdni nie ma większych szans w starciu z większymi kamieniami, które co jakiś czas lądują właśnie na jezdni przy ul. Leśnej w Muszynie. Kierowcy narzekają na bezpieczeństwo w tym miejscu, a strażacy nieustannie mają pełne ręce roboty.

1/2

 

Czytaj również: Prezydent Andrzej Duda na Sądecczyźnie! [ZDJĘCIA]

 

Leszek Zegzda z zarządu województwa uhonorował dyrektor biblioteki Marię Sosin Srebrną Odznaką Honorową Województwa Małopolskiego – Krzyżem Małopolski. Maria Sosin pracuje w zawodzie bibliotekarza od 49 lat, w tym 24 lata przepracowała jako instruktor pracy z czytelnikiem dziecięcym i młodzieżowym w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Nowym Sączu. Od 2001 roku jest Dyrektorem Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Starym Sączu. Dzięki jej wysiłkom wszystkie biblioteki powiatu nowosądeckiego wzięły udział w I oraz II edycji Programu Rozwoju Bibliotek oraz w projekcie „Budowa zintegrowanego systemu informacji i zarządzania zbiorami 33 bibliotek publicznych w województwie małopolskim z użyciem technologii teleinformatycznych”.

Starosądecką Willę wybudowano na początku XX wieku. Przez lata była siedzibą szkoły rolniczej, a od 1997 r. Zespołu Szkół Zawodowych nr 2. Po połączeniu trzech starosądeckich szkół średnich w Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych obiekt przestał być użytkowany i w 2014 roku został przekazany przez Powiat Nowosądecki samorządowi Starego Sącza. Adaptacja budynku kosztowała 2,8 miliona złotych, z tego dwa miliony to dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”.  Na potrzeby biblioteki rozbudowana została w stronę ogrodu, natomiast fasada od strony ulicy Mickiewicza została wyremontowana. Parter biblioteki jest w większości przestrzenią otwartą z czytelnią i działami tematycznymi. Na piętrze znajdują się sale warsztatowe, pomieszczenia administracji i sala wielofunkcyjna ze sceną. Projektanci zadbali, by historyczna tkanka budynku pozostała, na ile to możliwe, nienaruszona. Ponadto, do dyspozycji czytelników będzie też ogród i taras. Nowoczesne i przyjazne wnętrza, z pewnością zachęcą do częstych odwiedzin.

 

[ZOBACZ ZDJĘCIA Z OTWARCIA BIBLIOTEKI]

 

1/2

 

Czytaj również: Andrzej Piaseczny wystąpił w Krynicy! [Zdjęcia]

 


Michał Szczygieł z Nowej Wsi wziął udział w castingu do programu The Voice of Poland z ciekawości. Jego talent i młodzieńczą charyzmę docenili jurorzy muzycznego show. Wokalista trafił do drużyny Andrzeja Piasecznego i ostatecznie dotarł do finału programu realizowanego przez TVP.


Muzyczna przygoda Michała nie dobiegła jednak końca. Ostatnio, sam Andrzej Piaseczny, występujący w krynickiej Pijalni Głównej, zaprosił młodego wokalistę do udziału w tym wydarzeniu.


Dzisiaj (7 marca), odbyła się premiera debiutanckiego teledysku do utworu "Nic tu po mnie".

 

[ZOBACZ TELEDYSK]

 

W ciągu najbliższych miesięcy, w Małopolsce uruchomionych zostanie blisko 100 nowych Paczkomatów InPost. Pojawią się one nie tylko w miejscowościach, w których dotychczas ich nie było, ale planowane są także nowe lokalizacje w tych miastach, w których mieszkańcy już korzystają z usług InPost. Nowego Paczkomatu doczekają się m.in. mieszkańcy Muszyny, Grybowa, czy Starego Sącza. Niestety grupa Integer.pl nie planuje na razie umiejscowienia tego przydatnego urządzenia w Krynicy-Zdroju.

1/2

Czytaj również: Tylicz: Samochód ciężarowy wypadł z drogi! [ZDJĘCIA]

Do wypadku doszło ok. godz. 17. W zderzeniu uczestniczyły Suzuki Swift na słowackich tablicach rejestracyjnych oraz Mazda 323, którą kierował polski kierowca. Do szpitala trafiła obywatelka Słowacji, uskarżająca się na ból ręki. Jej obrażenia na szczęście okazały się niegroźne.


Na miejscu wypadku pracowali strażacy, Policja i zespół Pogotowia Ratunkowego. W związku z akcją ratowniczą, na drodze występowały utrudnienia w ruchu.

 

[ZOBACZ ZDJĘCIA]

 

1/2


Czytaj również: Reśko: Wieża widokowa na Słotwinach Arenie będzie jednym z symboli Krynicy!


Prezydenta w nowosądeckiej hali MOSiR przywitał Ryszard Nowak, prezydent Nowego Sącza oraz setki mieszkańców miasta i okolic. Nie brakowało przemówień i występów artystycznych, choć sam Andrzej Duda znalazł również czas na wspólne zdjęcia i rozmowy z mieszkańcami.


- Tradycja i Wasz duch, którego macie na Sądecczyźnie, to są dwa elementy, które dla mnie na tej ziemi są najcenniejsze. Ja dużą część dzieciństwa spędziłem w Starym Sączu i te wartości, które w tym regionie przekazywane są z ojca na syna, z matki na córkę, one są wielką wartością dla całej Polski. Za to, że te niezwykle ważne wartości macie w sobie i nie daliście ich sobie odebrać, chciałbym Wam dzisiaj podziękować - mówił Prezydent RP Andrzej Duda.

[ZOBACZ ZDJĘCIA]

 

„Od przedszkola do seniora, Muszyna wypowiada walkę przeciwko SMOGOWI” – to nazwa programu, który realizowany jest przez Miasto i Gminę Uzdrowiskową Muszyna. Właśnie w ramach tego programu, 23 lutego br. odbyło się spotkanie w Muzeum Państwa Muszyńskiego.

Ferie w górach? Warto zatem wpisać w wyszukiwarce Tylicz Ferie 2018 i odnaleźć Agroturystykę u Teresy!