Krynicki Festiwal Piękna dobiegł końca. Znamy nową Miss Polski [ZDJĘCIA]

Mówi się, że polskie kobiety są najładniejsze na świecie. A co, jeśli spośród tych najładniejszych trzeba wybrać tę najpiękniejszą? Wówczas przyjeżdżają one do Krynicy-Zdroju i tam konkurują o koronę Miss Polski! 

Czytaj również: Krynica: Ruszył Festiwal Piękna! Koreanka nową Miss Supranational [ZDJĘCIA]


Tuż przed galą dziewczyny spędziły czas na zgrupowaniu w Nowym Sączu. Oprócz ciężkiej pracy i treningów, odwiedziły Krynicę-Zdrój i Tylicz. Każda z nich miała chwilę relaksu przed finałem Miss Polski 2017. Wśród 24 kandydatek znalazły się miłośniczki jazdy na nartach, na desce snowboardowej, czy jazdy konnej.


Ostatni wieczór (3 grudnia) Festiwalu Piękna w Krynicy poprowadził znany już duet: Paulina Sykut-Jeżyna oraz Krzysztof Ibisz. W jury, które oceniało kandydatki do tytułu Miss Polski, zasiedli m.in.: Rafał Maślak (Mister Polski 2014),Viola Piekut (projektantka), Tomasz Olejniczak (projektant), Paulina Maziarz (Miss Polski 2016), Robert Czepiel (Dyrektor Generalny firmy Jubiler Szubert), Gerhard Parzutka von Lipiński (Prezes Konkursu Miss Polski), Anna Szuszkiewicz (Promotions Manager Wirtualnej Polski).


Wczorajsze wybory rozpoczęły się stosownie do pory roku i panujących warunków atmosferycznych… w płatkach śniegu i eleganckich płaszczach. Jednak były to tylko pozory. Już za chwilę wszystkie dziewczęta pokazały się w bieliźnie projektu Ewy Bien – królowała biel, kokardy i dużo wdzięku!


Po energicznym występie w strojach kąpielowych marki Self-Collection, wyłoniono dziesięć dziewcząt, które przeszły do finału: Klaudia Kluczyk (Pszczyna), Marta Pałucka (Sopot), Angelika Kitlas (Białystok), Kamila Świerc (Opole), Kinga Choma (Nowy Sącz), Natalia Kowalczyk (Warszawa), Marta Ziębakowska (Łódź), Zuzanna Słaboszewska (Grodzisk Wielkopolski), Anna Matulaniec (Radom), Natalia Roczniak (Brzeg).


W czasie gali działo się wiele. Jednak niespodzianką dla wszystkich, były nagrane pozdrowienia od poprzednich kandydatek do tytułu Miss Polski. Wśród nich znalazła się także Katarzyna Krzeszowska, Miss Polski 2012, która w tym roku została mamą. – Cześć dziewczyny! Wraz z moim nowym bodyguard’em Romkiem, chcielibyśmy wam bardzo mocno pogratulować wejścia do ścisłego finału Miss Polski! Jesteśmy z was szalenie dumni i szalenie dumna jestem też z tego, że odbywa się to w moim rodzinnym mieście, w Krynicy-Zdroju - powiedziała na swoim nagraniu Kasia.


Finałowa dziesiątka zaprezentowała się m.in. w prestiżowym pokazie projektanta Tomasza Olejniczaka, który tworzy dla kobiet odważnych i dumnych ze swojej kobiecości. Właśnie stojąc w strojach Tomasza, każda kandydatka musiała zadać pytanie swojej rywalce do tytułu Miss Polski. Padały pytania o prezenty na gwiazdkę, o marzenia i wymarzonego mężczyznę…


Gala zakończyła się pokazem sukni wieczorowych projektu Violi Piekut. Wszystkie 24 kandydatki ponownie pojawiły się na scenie, a spośród finałowej dziesiątki jury wyłoniło najważniejsze tytuły:


Miss Polski 2017: Kamila Świerc, Opole


I Wicemiss: Marta Pałucka, Sopot
II Wicemiss: Marta Ziębakowska, Łódź
III Wicemiss: Angelika Kitlas, Białystok
IV Wicemiss: Natalia Kowalczyk, Warszawa


Miss „Wirtualnej Polski”: Ewelina Jedynasta, Gdynia
Miss Polski Widzów Polsatu: Natalia Roczniak, Brzeg


Redakcja
Fot. Marek Jaśkiewicz

Share this article

Ferie w górach? Warto zatem wpisać w wyszukiwarce Tylicz Ferie 2018 i odnaleźć Agroturystykę u Teresy!