Krynica: Ruszył Festiwal Piękna! Koreanka nową Miss Supranational [ZDJĘCIA]

Najpiękniejszą kobietą świata została kandydatka z Korei Południowej, Jenny Kim. Kolejne miejsca przypadły paniom z Kolumbii, Rumunii i Etiopii. Paulina Maziarz z Polski dotarła aż do najlepszej 10.

Czytaj również: Kandydatki do tytułu Miss Polski 2017 odwiedziły Tylicz [ZDJĘCIA, WIDEO]


Gości zgromadzonych w Hali Widowiskowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krynicy-Zdroju przywitała ubiegłoroczna Miss Supranational – Srinidhi Ramesh Shetty z Indii, która w czasie jednej z rozmów za kulisami przyznała, że wspominając moment wybrania jej na najpiękniejszą, nadal ma gęsią skórkę.

Wieczór poprowadził międzynarodowy duet: Davina Reeves, była Miss nowego Jorku z 2010 roku, oraz Ivan Podrez prezenter z Białorusi.


Wśród jurorów znaleźli się m.in. Miss Supranational 2016, Mister Supranational 2016, Ewa Minge(polska projektantka mody), Tomasz Barański (tancerz choreograf), Robert Czepiel (Dyrektor Generalny Jubiler Szubert), Beata Pruska (przedstawiciel Hotelu Czarny Potok) i Paulina Piątek Pr Manager firmy Semilac.

Do Krynicy-Zdroju zjechały się najpiękniejsze kobiety z 65 krajów. Chiny, Korea, Portugalia, Indie, Hiszpania, Kenia, Turcja i Wietnam to tylko niektóre z reprezentowanych państw. – Znajdujemy się w urokliwym miasteczku na południu Polski – zaznaczyła Davina Reeves, po czym zapowiedziała pierwszy konkurs.

Tradycyjnie już był to pokaz strojów narodowych – jak zawsze barwny, zabawny, błyszczący, zaskakujący! Polska reprezentantka stała się na chwilę naszym godłem narodowym, bowiem wystąpiła w koronie i białych skrzydłach orła.


Tuż po ogłoszeniu najlepszego stroju narodowego, którym okazał się kostium Miss Panamy, wszystkie długonogie piękności zaprezentowały się w kostiumach kąpielowych, a po nich w pięknych sukniach wieczorowych. Właśnie wtedy jury wyłoniło najlepszą 25. Wśród 25 kandydatek do tytułu Miss Supranational 2017 znalazły się kraje: Indonezja, Wietnam, Albania, Etiopia, Brazylia, Korea, Polska, Tajlandia, Portugalia, Sudan Południowy, Indie, Serbia, Meksyk, Kolumbia, Kostaryka, Australia, Włochy, Filipiny, Rumunia, Walia, Peru, Japonia, Jamajka, Boliwia i Portoryko.


Następna eliminacja pozwoliła na poznanie najpiękniejszej dziesiątki miss: Polska, Kolumbia, Etiopia, Korea, Rumunia, Filipiny, Portoryko, Tajlandia, Portugalia, Kostaryka.


W gronie pięciu finalistek Miss Supranational znalazły się: Miss Kolumbii, Miss Korei, Miss Etiopii, Miss Portoryko, Miss Rumunii. Każda z nich musiała odpowiedzieć na pytanie zadane przez kandydatów do tytułu Mistera Supranational 2017.


Po raz pierwszy, w czasie konkursu wybrano Miss Talentu, a została nią Miss Portugalii Priscila Alves, która zaprezentowała taniec z hula-hoop.


Miss Supranational 2017: Jenny Kim, Korea


I Wicemiss Supranational 2017: Martha Martinez, Kolumbia
II Wicemiss Supranational 2017: Bianca Tirsin, Rumunia
III Wicemiss Supranational 2017: Bitaniya Josef, Etiopia
IV Wicemiss Supranational 2017: Larissa Santiago, Portoryko


Redakcja
Fot. Marek Jaśkiewicz

Share this article

Ferie w górach? Warto zatem wpisać w wyszukiwarce Tylicz Ferie 2018 i odnaleźć Agroturystykę u Teresy!