Trwają IV Zimowe Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie Gangwon 2024. Kryniczanka Emilia Nosal na siódmym miejscu!

48 osób (31 chłopców i 17 dziewcząt) liczy Olimpijska Młodzieżowa Reprezentacja Polski, która reprezentuje nasz kraj na IV Zimowych Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich Gangwon 2024. Igrzyska rozpoczeły się 19 stycznia i trwają dwa tygodnie. Wśród Polaków jest także Emilia Nosal, która dała świetny występ w saneczkarstwie kobiet, pokonując ponad 20 zawodniczek i zajmując ostatecznie 7 pozycję.

Czytaj również: W Tyliczu odbyły się Gminne Mistrzostwa Szkół Podstawowych w piłce siatkowej!

Emilia Nosal wystartowała pierwszego dnia zmagań (20 stycznia) w saneczkarstwie. Zajęła wysokie, 7 miejsce! - W saneczkarskich jedynkach dziewcząt 7. miejsce zajęła Emilia Nosal, a 10. była Oliwia Dawidowska. W dwójkach chłopców, nasza załoga w składzie Karol Warzybok/Cyprian Dybalski uplasowała się na 10. miejscu - informuje portal olimpijski.pl.

Z kolei w rywalizacji sztafet drużynowych mieszanych w saneczkarstwie Emilia Nosal, Michał Gancarczyk, Karol Warzybok i Cyprian Dybalski zajęli 6. miejsce!

Polacy w Korei startują w: biathlonie (6 sportowców), bobslejach (1), hokeju na lodzie 3×3 (13), saneczkarstwie (7), short tracku (3), łyżwiarstwie szybkim (4), narciarstwie alpejskim (2), biegach narciarskich (6), kombinacji norweskiej (2) i skokach narciarskich (4).