Tauron Hockey Cup za nami! Ogrom energii, rywalizacji i emocji! [ZDJĘCIA]

Zakończył się trzydniowy międzynarodowy drużynowy turniej hokejowy do lat 17 rozgrywany pod szyldem Tauron Hockey Cup. Przez cały weekend na lodowisku w Krynicy-Zdroju emocje sięgały zenitu!

Czytaj również: Edukacja ekologiczna i "EKO cuda i cudeńka" wykonane przez najmłodszych

Niesamowite emocje towarzyszyły zawodnikom i miłośnikom hokeja na lodzie przez cały turniej!  Finałowy mecz okazał się prawdziwym widowiskiem, w którym Hokejowe Nadzieje Olimpijskie, czyli drużyna skupiająca utalentowanych zawodników z Krynicy, Nowego Targu, Krakowa oraz Janowa, wygrała cały Turniej. - Walka o zwycięstwo w ostatnim spotkaniu była zacięta od pierwszego do ostatniego gwizdka. Pierwsi dogodną okazję wykorzystali hokeiści HNO i objęli prowadzenie przed połową pierwszej tercji. Jak się okazało, na dość długi okres dalszej gry, bo mimo wielu akcji i kontrakcji bliskich bramkowym zdobyczom, wynik nie uległ zmianie aż do początku ostatniej tercji. Co prawda ukraiński zespół tuż przed drugą przerwą znalazł się w wyśmienitej sytuacji do wyrównania, ale podyktowanego rzutu karnego nie udało się zamienić na upragnione celne trafienie. Decydujące starcie pomyślnie rozpoczęli "olimpijczycy" zdobywając drugiego gola, tyle, że błyskawiczna riposta rywali nie pozwoliła długo cieszyć się z większej przewagi. Wynik 2-1 dla HNO utrzymał się aż do końcowej syreny, wcześniej trener ukraińskiej drużyny wycofał bramkarza wprowadzając dodatkowego gracza z pola, ale manewr ten nie dał pożądanego efektu - opisuje finałowy mecz KTH

Tauron Hockey Cup U17 edycję 2023 wygrali hokeiści Hokejowych Nadziei Olimpijskich, drugie miejsce przypadło Kadrze Wojewódzkiej Śląska, trzecie ukraińskiej drużynie występującej pod szyldem Previdzy. Wszystkie zespoły uczestniczące w zawodach otrzymały nagrody finansowe ufundowane przez organizatora klub Infinitas KH KTH, w imieniu którego gratyfikacje na ręce trenerów przekazał prezes Jarosław Bryniarski.