Małgorzata Myjak z Powroźnika wywalczyła brązowy medal na Mistrzostwach Świata Juniorów

Reprezentantka Polski w podnoszeniu ciężarów, wywalczyła brązowy medal w rwaniu na Mistrzostwach Świata Juniorów w Podnoszeniu Ciężarów, które odbywały się w Guadalajarze w Meksyku. W dwuboju zajęła czwarte miejsce.

Czytaj również: W minioną niedzielę ponad 160 zawodników zagrało w Krynicy w piłkę nożną!

Zawodniczka LKS Budowlani Kucera Nowy Tomyśl, w rwaniu uzyskała 83 kg, co jest nowym rekordem Polski do lat 20 w kategorii do 55 kg. W podrzucie podniosła 96 kg, co również jest nowym rekordem kraju. W dwuboju uzyskała łączny wynik 179 kg. - Małgosia po dwuletniej przerwie powróciła do grona najlepszych. W lipcu brązowy medal ME, teraz miejsce czwarte,, z małym brązowym medalem za rwanie. Gratulacje. Cieszę się, że praca, którą wykonuje nie idzie na marne. W dniu dzisiejszym naprawdę mało brakowało aby w drugich podejściach zaliczyła boje. Nadmieniam, iż pobiła dwa rekordy Polski w podrzucie i w dwuboju. Przed nią jeszcze jeden rok w grupie dwudziestolatek. Sądzę, że pokaże jeszcze dużo więcej . Gratulacje dla Trenera klubowego Marcina Lampe  - powiedział po starcie trener kadry juniorek, Dawid Fertykowski.

Złoty medal w tej kategorii wagowej zdobyła Aleksandra Grigoryan z Armenii (187 kg), srebro przypadło Nanasie Kawasaki z Japonii (187 kg), a brąz Mao Tsutsumi z Japonii (186 kg).