20 lutego została podpisana umowa z wykonawcą Firmą Handlową Pana Andrzeja Mikulca z Grybowa na realizację w trybie zaprojektuj i wybuduj projektu pn. „Budowa strefy wypoczynkowo – rekreacyjnej w Parku „Zapopradzie”. Projekt wart 6 915 707,73 zł jest w 75% (kosztów kwalifikowalnych) dofinansowany z Europejskiego Fundusz Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

1/2

Czytaj również: Najniższą temperaturę minionej nocy zanotowano w Tyliczu!

 

W poniedziałek (19 lutego) po godzinie 14. trzy zastępy Straży Pożarnej (z Krynicy-Zdroju, Łabowej i Nowej Wsi) zadysponowane zostały do działań na drodze w Łabowej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego Subaru i pojazdu specjalnego - autolaweta Ford Transit. – Kierujący samochodem specjalnym, aby uniknąć najechania na tył samochodu osobowego Subaru, zjechał gwałtownie na pobocze, po czym przewrócił się na prawy bok. Na samochodzie specjalnym znajdował się zezłomowany wrak pojazdu wieziony na złomowisko w Nowym Sączu - informuje Marian Marszałek, rzecznik Komeny Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Pojazdem specjalnym podróżowała jedna osoba, a osobówką podróżowały dwie osoby. Na szczęście nikt nie został ranny, a działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. – Z samochodu specjalnego wyciekał olej napędowy, zbierając się w pierwszej fazie w osłonie z tworzywa sztucznego pod samochodem. Dalsze działania polegały na zabezpieczeniu wycieku przed przedostaniem się do środowiska naturalnego i skierowaniu wycieku do zbiorników zastępczych. Zbiorniki z zebranym olejem napędowym przekazano kierowcy Forda – informuje PSP Nowy Sącz.

Na czas działania zastępów strażackich, Pogotowia Ratunkowego oraz Policji ruch odbywał się w sposób wahadłowy, lub częściowo był wstrzymany. Po usunięciu pojazdów z drogi ruch wrócił do normalnego trybu.

[ZOBACZ ZDJĘCIA]

 

„Co smog robi ze zdrowiem?” to temat spotkania, które odbędzie się w Muszynie 23 lutego br.

Już w ubiegłym tygodniu rozpoczęły się zajęcia dla dzieci, które chciałyby nauczyć się jeździć na nartach. Projekt „Jeżdżę z głową” dofinansowany jest z budżetu Województwa małopolskiego.

Dwa dni temu w Muszynie stanęła niezwykła śnieżna rzeźba – dinozaur, a konkretne triceratops wykonany przez rodzinę Świętach wraz z przyjaciółmi. Podbił on serca mieszkańców Muszyny i wzbudził spore zainteresowanie. Efektem tego jest konkurs ogłoszony przez Urząd Miasta i Gminy na najciekawszą figurę śnieżną lub lodową w gminie.

Wczoraj (9 lutego), około godziny 16.19 na Krzyżówce doszło do wypadku, z udziałem dwóch samochodów osobowych. W wyniku odniesionych obrażeń trzy osoby trafiły do szpitala.

W miniony piątek (2 lutego) na ul. Piłsudskiego w Muszynie doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego i skutera. Kierujący jednośladem w wyniku odniesionych obrażeń trafił pod opiekę Załogi Ratownictwa Medycznego.

Koncertem Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej z Nowego Sącza symbolicznie zainaugurowano 2018 rok w regionie. Wydarzenie miało miejsce w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie.

Ferie w górach? Warto zatem wpisać w wyszukiwarce Tylicz Ferie 2018 i odnaleźć Agroturystykę u Teresy!