Krynica-Zdrój: Na ul. Zielonej zapalił się dach magazynu

W Krynicy-Zdroju na ul. Zielonej wczoraj (15 listopada) przed południem doszło do pożaru stropodachu budynku magazynowego. Na miejsce przybyły zastępy Straży Pożarnej, które prowadziły działania ponad godzinę. Prawdopodobną przyczyną pożaru była wada urządzeń grzewczych.

Czytaj również: Mochnaczka Niżna: Pożar sadzy w kominie!


W środę (15 listopada) około godziny 11.57 zastępy z JRG w Krynicy-Zdroju, OSP Muszyna oraz OSP Tylicz zadysponowano do pożaru powstałego w Krynicy-Zdroju przy ul. Zielonej. - Po przybyciu na miejsce ustalono, że w budynku magazynowym o konstrukcji drewnianej doszło do zapalenia się stropodachu. Pracownicy podjęli próbę gaszenia pożaru na dachu pomieszczenia – informuje rzecznik prasowy KM PSP w Nowym Sączu.

- Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca działań, odłączeniu zasilania w energię elektryczną oraz sprawdzeniu stropu i ścian budynku kamerą termowizyjną. Następnie ustawiono drabinę do dachu budynku i odkręcano blachę stanowiącą pokrycie dachu. Strażacy podali jeden prąd wody na dach i wykonali rozbiórkę odeskowania sufitu w pomieszczeniu. Później został podany drugi prąd wody – wyjaśnia rzecznik.

- Strażacy pracowali zabezpieczeni w aparaty ochrony dróg oddechowych, a zasilanie wykonano z hydrantu nadziemnego. Stropodach rozebrano i przelano go wodą. Działania ratowniczo – gaśnicze trwały ponad godzinę, a prawdopodobną przyczyną pożaru była wada urządzeń ogrzewczych na paliwo stałe – dodaje rzecznik.

Redakcja
Źródło i fot.: KM PSP NS

Share this article

Ferie w górach? Warto zatem wpisać w wyszukiwarce Tylicz Ferie 2018 i odnaleźć Agroturystykę u Teresy!