Wielki sukces Polaków podczas Mistrzostw Świata Karate Kyokushin

W miniony weekend w Krakowie odbywały się Mistrzostwa Świata Karate Kyokushin. Do stolicy Małopolski przyjechało blisko 700 najlepszych zawodników z 32 krajów!

Czytaj również: "Wybryki papryki" w Mochnaczce Niżnej

Mieli jeden cel – zdobyć tytuł Mistrza Świata. Na najwyższym miejscu podium stanęli najlepsi z najlepszych, wśród nich nie zabrakło Małopolan. Polacy w klasyfikacji medalowej zajęli drugie miejsce, zdobywając w sumie 32 krążki. Zwycięzców udekorował m.in. marszałek Witold Kozłowski

W kategorii kata złoto wywalczyła Anna Lisowska (18+) oraz srebro otrzymał Franciszek Kamiński (12-13 lat). W kategorii kumite z kolei złoto otrzymała Anna Świątkowska (18+), srebro wywalczyła Martyna Kubik, a trzecie miejsce podium należało do Jagody Lubicz Lisowskiej (18-21 lat). Sporych emocji dostarczyli także: mieszkający w Krakowie Kamil Mastaj, do którego należało pierwsze miejsce podium (18+), jak również pochodząca z Podkarpacia, ale studiująca w Krakowie Anna Szczuka, która też zdobyła złoty medal (18-21 lat).

W klasyfikacji medalowej zwyciężyli zawodnicy z Ukrainy, zdobywając 11 złotych, 11 srebrnych i 18 brązowych medali. Polscy sportowcy uplasowali się na pozycji drugiej zdobywając 5 złotych, 7 srebrnych i 20 brązowych medali. Trzecie miejsce należało do zawodników z Hiszpanii, którzy otrzymali 5 złotych, 3 srebrne i 6 brązowych medali.

Głównym organizatorem wydarzenia, które odbyło się 19 i 20 listopada w Tauron Arenie Kraków, był Małopolski Okręgowy Związek Karate, który w tym zakresie działa w porozumieniu z Polskim Związkiem Karate (PZK) oraz Światową Federacją Karate (KWF). Niestety ze względu na obostrzenia związane z pandemią COVID-19 do naszego kraju nie dotarli zawodnicy z Japonii oraz Australii.

W kumite (walka) rywalizacja odbyła się w kategoriach wiekowych z podziałem na kategorie wagowe: młodzicy 12-13 lat, juniorzy młodsi 14-15 lat, juniorzy 16-17 lat, młodzieżowcy 18-21 lat, seniorzy, oldboy +35 lat. Konkurencje kata (formy) odbyły się w następujących kategoriach: młodzicy 12-13 lat, juniorzy młodsi 14-15 lat, juniorzy 16-17 lat, seniorzy 18+ łącznie 46 kategoriach.