Siatkarki UKS Dwójka awansowały do Półfinału Mistrzostw Polski Młodziczek!

W Kielcach, odbył się turniej ćwierćfinałowy Mistrzostw Polski Młodziczek. Siatkarki z Krynicy zajęły pierwsze miejsce, a tym samym awansowały do Półfinału Mistrzostw Polski.

Czytaj również: Policyjne podsumowanie długiego weekendu

W rozgrywkach, oprócz gospodyń (SL Salos Cortile Kielce) wzięły udział zespoły: UKS Dwójka Krynica, UKS Czwórka Aleksandrów Łódzki , UKS Lider Konstantynów Łódzki , UKS SMS Szóstka Mielec, ULKS Chobrzany.

Po dość łatwych zwycięstwach w grupie, w finale drużyna zmierzyła się z zawodniczkami Szóstki Mielec, które przyjechały z liczną grupą kibiców. Kryniczanki pokonały zespół z Mielca 2:1 i zajęły pierwsze miejsce, uzyskując awans do półfinałów MP. – Jesteśmy już w 16 najlepszych zespołów w Polsce. W dniach 12-13 maja rozegrany zostanie turniej półfinałowy w Dąbrowie, w którym dziewczyny chcą zagrać trzy bardzo dobre spotkania i awansować do finałów MP – pisze Prezes UKS Dwójka Krzysztof Poprawa.

Zespół UKS-u wystąpił w następującym składzie: Czyrniańska Martyna, Bober Julia, Prusak Daria, Chmura Julia, Orłowska Gabriela, Pierzga Katarzyna, Majerska Oliwia, Bielak-Causanu Izabela, Klimecka Kinga, Kruczek Maja.

Wyróżniającą się zawodniczką w meczu jak i w całym turnieju była zawodniczka UKS Dwójka Krynica Martyna Czarnińska, reprezentantka Polski U16 oraz uczennica SMS w Szczyrku.