Reprezentacja Polski zwyciężyła z drużyną z Włoch 3:1! Świetny występ Martyny Czyrniańskiej!

Po szesnastu latach przerwy reprezentacja Polski w piłce siatkowej będzie miała szansę wystąpić na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku! W Łodzi, gospodynie turnieju po bardzo emocjonującym pojedynku pokonały Włoszki 3:1!

Czytaj również: Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda spotkał się z przedstawicielami Samorządu Województwa Małopolskiego.

W skład reprezentacji Polski weszły: Maria Stenzel, Agnieszka Korneluk, Kamila Witkowska, Monika Gałkowska, Magdalena Stysiak, Monika Fedusio, Martyna Łukasik, Aleksandra Szczygłowska, Joanna Wołosz, Martyna Czyrniańska, Katarzyna Wenerska, Joanna Pacak, Olivia Różański, Magdalena Jurczyk. Trener: Stefano Lavarini.

Pierwszy set meczu zakończył się 15:25 dla Włoszek – nie udało się przełamać ich świetnie funkcjonującego systemu blok – obrona.

W drugim secie Polski nie dawały za wygraną. - Twarda gra o każdą piłkę dało wyrównanie 23:23. Tym razem Włoszki zaczęły popełniać błędy, a świetna jak do tego momentu Antropova została zatrzymana na skrzydle. Trener Mazzanti poprosił o czas – to jednak nie wybiło z rytmu Polek, które wykorzystały kontrę (Martyna Czyrniańska) i wywalczyły pierwszą piłkę setową. Dramatyczna końcówka nie przyniosła szybkiego rozwiązania. Jeszcze Elena Pietrini zdobyła kolejny punkt, Magdalena Stysiak nie zakończyła ataku, ale czujny sztab szkoleniowy Polek poprosił w trakcie długiej wymiany o wideoweryfikację - dzięki temu błąd dotknięcia siatki zostałwyłapany i Biało-Czerwone mogły się cieszyć z wyrównania w meczu (26:24) - czytamy na stronie Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Trzeci set również nie należał do łatwych i po obydwu stronach siatki rywalki popełniały błędy oraz odzyskiwały punkty, jednak finalnie, ostatni punkt należał do Polek, dzięki czemu trzeci set wygraliśmy 25:23. Dzięki zwycięztwu również w czwartym secie (25:21) Polki uzyskały awans do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu 2024!

W przyszłorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu zobaczymy na pewno: Francję (gospodarz turnieju olimpijskiego), Serbię, Dominikanę, Turcję, Brazylię, Stany Zjednoczone i Polskę! Pozostałe pięć zespołów zakwalifiuje się na podstawie miejsca w światowym rankingu.