Podopieczny klubu z Powroźnika z brązem na Mistrzostwach Polski w podnoszeniu ciężarów!

W dniach 20-22 października w Biłgoraju odbyły się Mistrzostwa Polski w podnoszeniu ciężarów do lat 15. Zawodnicy i zawodniczki z klubów Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych zdobyli na nich łącznie 52 medale, na 60 możliwych do zdobycia.

Czytaj również: Muszyna: Samochód osobowy zderzył się z pociągiem towarowym

W męskiej rywalizacji było 10 kategorii wagowych od 45 kilogramów, aż do +96 kilogramów. W kat. 81 kg startowało 5 zawodników. Wygrał ją wspomniany wyżej Florian Dąbek LKS Polwica Wierzbno, który uzyskał 262 kg w dwuboju i ustanowił rekordy Polski w rwaniu — 117 kg, podrzucie — 145 i oczywiście dwuboju. Wicemistrza Oskara Pasławskiego LOS Nowy Dwór Mazowiecki pokonał aż o 51 kg, brązowy medal wywalczył Szymon Ziębowicz LUKS Nowosądeczanin Powroźnik. – Szymon Ziębowicz po fascynującej i emocjonującej walce wywalczył 3 miejsce! Wielkie brawa dla tego zawodnika, który trenuje niespełna 2 lata a już osiąga takie sukcesy. Wierzymy, że to dopiero początek sukcesów naszego podopiecznego - podkreślają trenerzy z LUKS Nowosądeczanin Powroźnik.