Pochodząca z Krynicy-Zdroju Ewa Bulanda, wywalczyła kolejne złoto podczas Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Kickboxingu

Policjantka, pochodząca z Krynicy, a obecnie pracująca w Komendzie Powiatowej Policji w Limanowej, która podczas zawodów startowała z ramienia reprezentacji polskiej Policji zdobyła aż 3 złote medale w swojej kategorii wagowej. Z kolei st. sierż. Sławomir Motyka, który na co dzień służy w Komisariacie Policji w Grybowie wywalczył w swojej kategorii wagowej srebro. Mistrzostwa Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych odbyły się w Żyrardowie w dniach 22-24 września.

Czytaj również: Zamknięty szlak turystyczny ze Szczawnika na Kotylniczy Wierch

W dniach 22-24 września br. w Żyrardowie odbyły się Mistrzostwa Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w Kickboxingu. W rywalizacji wzięło udział około 200 zawodników i zawodniczek reprezentujących m.in. Policję, Wojsko Polskie, Straż Pożarną, Straż Graniczną, Służbę Więzienną i Służbę Ochrony Państwa.

Podczas trzydniowych zmagań Reprezentacja Polskiej Policji drużynowo wywalczyła 1 miejsce pośród 61 formacji startujących w turnieju.

W turnieju wzięło udział 198 osób. Reprezentanci KPP w Limanowej sierż. szt. Ewa Bulanda wywalczyła trzykrotne Mistrzostwo Polski, a st. sierż. Denis Gierat - Vice Mistrzostwo Polski. - Ewa walczyła w kategorii 50 i 52 kg. To już jej 28 medal w Mistrzostwach Polski w Kickboxingu. Nasza Policjanta od 18 lat trenuje sporty walki. Na co dzień Ewa jest policjantem w Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym w Komendzie Powiatowej Policji w Limanowej - informuje KMP w Limanowej.

Pochodząca z Krynicy-Zdroju, Ewa Bulanda podkreśla, że nie był to łatwy weekend. - Z Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Kickboxingu z Żyrardowa przywożę 3 złote medale (pointighting, kicklight , K1), to kolejne 3 złota z tego typu Mistrzostw po Nisku 2017r. Chotowej 2019r. i Krynicy-Zdrój 2020r. Podczas mojej 18-letniej można to nazwać "kariery sportowej" w sumie wywalczyłam 28 tytułów Mistrzyni Polski. Ten weekend nie należał do najłatwiejszych ale dzięki takim doświadczeniom wiem że mogę, że dam radę! - pisze na swoim profilu funkcjonariuszka.

Udział w Mistrzostwach Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w Kickboxingu również grybowski policjant, st. sierż. Sławomir Motyka może zaliczyć do udanych. Reprezentant Polskiej Policji przywiózł z zawodów srebrny medal, a jego drużyna zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. - St. sierż. Sławomir Motyka, który na co dzień służy w Komisariacie Policji w Grybowie. Policjant-kickboxer zaprezentował bardzo dobrą formę i w kategorii kick-light / senior do 69 kg wywalczył srebrny medal, zajmując II miejsce - infomruje KMP w Nowym Sączu.