Natalia Tomasiak ponownie zwyciężyła Zimowy Półmaraton Gór Stołowych

Powtórka sprzed roku. Kryniczanka Natalia Tomasiak, oraz Pavel Brydl (zawodnik z Czech) zwycięzcami Zimowego Półmaratonu Gór Stołowych.

Czytaj również: Powiatowe polowanie na drapieżniki. Myśliwy z Muszyny wyróżniony

W minioną sobotę, w Karłowie odbył się VI Zimowy Półmaraton Gór Stołowych. W przeciwieństwie do ubiegłego roku, zawodnicy nie rywalizowali na trasie pokrytej śniegiem, ale za to trzeba było zmierzyć się z kilkoma odcinkami pokrytymi lodem. Punktualnie o godzinie 9 rano, na trasę zawodów wyruszyło niemal 500 biegaczy w tym prawie 150 kobiet. Zwyciężyli zawodnicy: Czech – Pavel Brydl oraz Natalia Tomasiak powtarzając tym samym swój ubiegłoroczny sukces. W ramach zawodów zostały również rozegrane Mistrzostwa Polski Alpinistów. W tej klasyfikacji zwycięstwo przypadło Bartoszowi Misiakowi oraz ponownie Natalii Tomasiak.

W rywalizacji kobiet również mieliśmy powtórkę sprzed roku. Zwyciężyła Natalia Tomasiak, która na metę przybyła w czasie 2:06:15. Niespełna 8 minut za nią finiszowała Iwona Kulik, a podium uzupełniła Katarzyna Bałys, która przybiegła 3 minuty za Iwoną.