Kryniczanki na Mistrzostwach Polski Taekwondo

W reprezentacji Krynicy-Zdroju i klubu Arcus znalazły się: juniorki Roksana Repetowska Dominika Hojniak i Oliwia Budaj oraz Natalia Kiczka i Vanessa Malczewska startujące w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski.

Czytaj również: Sportowa rywalizacja! Igrzyska Młodzieży w biegach sztafetowych

W pierwszym dniu zawodów na najwyższym podium kategorii wagowej do 55 kg stanęła Oliwia Budaj trenująca w Krynickim Klubie, mieszkająca w Szczawniku uczennica 8 klasy w Zespole Szkolno Przedszkolnym w Złockiem, ubiegłoroczna złota medalistka Mistrzostw Polski Kadetów. Tym samym potwierdziła swoją wysoką formę wygrywając wysoko swoje 4 pojedynki i w oczach sędziów została uznana najlepszą zawodniczką Mistrzostw. Również wysokie piąte miejsca zajęły Roksana Repetowska i Dominika Hojniak. W drugim dniu zawodów Vanessa Malczewska uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Krynicy-Zdroju po wysoko wygranej pierwszej walce w drodze do półfinału przegrała z najbardziej utytułowana zawodniczka Patrycją Adamkiewicz Mistrzynią Europy 2018 i tegoroczną uczestniczką mistrzostw świata. Ostatecznie Vanessa zajęła wysokie punktowane 5 miejsce. Nieco gorzej poszło Natalii Kiczce, która po rocznej przerwie wróciła do sportu i nieznacznie przegrała swój pierwszy pojedynek i tym samym zakończyła udział w zawodach.