Za nami koncerty Agnieszki Chylińskiej i Pawła Domagały. Był ogień! [ZDJĘCIA]

Za nami koncerty Agnieszki Chylińskiej i Pawła Domagały. Był ogień! [ZDJĘCIA]

Agnieszka Chylińska i Paweł Domagała w miniony weekend oczarowali krynicką publiczność. Zobaczcie fotorelację w z tych koncertów. Dziś (17lutego) i jutro koncerty T.Love i Iry, które będą ostatnimi w tej edycji z cyklu Krynica Źródłem Kultury. 

 

Czytaj również: Jest i on! Automat do popcornu w kinie Jaworzyna II już stoi

 

W miniony weekend w Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju mogliście wziąć udział w kocertach Pawła Domagały oraz Agnieszki Chylińskiej. Mieszanka emocji, stylów i różnych wrażeń popłynęła ze sceny i uderzyła w fanów, którzy tłumnie przybylli na obydwa koncerty. Sala wypełniła się po brzegi, a krzyków i braw nie było końca. Zobaczcie fotorelację z obydwu koncertów. 

 

Już dzisiaj (17 lutego) oraz jutro (18 lutego) odbędą się dwa ostatnie koncerty w ramach cyklu "Krynica Źródłem Kultury".

W Pijalni wystąpią T.LOVE oraz IRA! (Bilety wciąż są dostępne).

 T.Love został założony w roku 1982 jako Teenage Love Alternative i pod tą nazwą funkcjonował do roku 1987. Tworzyli go Muniek Staszczyk (śpiew, początkowo także gitara basowa), Janusz Knorowski (gitara elektryczna), Dariusz Zając (instrumenty klawiszowe) i Jacek Wudecki (perkusja) – koledzy uczęszczający do IV LO w Częstochowie. W 1983 wystąpili na Malborskim festiwalu „Malrock” i wygrali. Grupa szybko zdobyła sporą popularność, już w roku 1984 wystąpiła w charakterze gwiazdy na Festiwalu w Jarocinie. Szybko zdobyli sympatię punkowej publiczności. W tym czasie z zespołem współpracował także Wojciech Płocharski (m.in. autor przeboju „Klub wesołego szampana” Formacji Nieżywych Schabuff), który napisał dla grupy piosenki „Karuzela” i „O.K.”. 

W 1996 T.Love nagrał album Al Capone w stylistyce nawiązującej glam rocka, który szybko odniósł sukces. W radiu grane było „1996”, „Kosmos’, „Jak żądło”. 1997 był rokiem wydania albumu Chłopaki nie płaczą. Album muzycznie był głównie kontynuacją Al Capone. Piosenka tytułowa była pastiszem boys-bandów, królujących w tamtym czasie na listach przeboju. Oprócz „Chłopaki nie płaczą” w krajowych rozgłośniach często grana była piosenka „Jest super”, charakterystycznie opisująca polską politykę lat 90. Na radiowych listach zabłysnęła też charakterystyczna „Stokrotka”. 

 

IRA to jeden z najważniejszych zespołów polskiego rocka. Każda płyta grupy sprzedaje się w wielu tysiącach egzemplarzy, a różnorodność gatunków muzycznych po które sięga sprawia, że zdobywa serca zarówno fanów mocniejszych brzmień, jak i wielbicieli rockowych ballad.

Ponad trzy dekady aktywności scenicznej, 11 albumów studyjnych, występy na największych polskich festiwalach rockowych, trasy koncertowe po USA i Kanadzie, supportowanie legendarnej grupy Aerosmith oraz niezliczona ilość najbardziej prestiżowych statuetek przemysłu muzycznego – to tylko krótkie podsumowanie muzycznej kariery formacji IRA, która od trzydziestu lat zajmuje czołowe miejsce na polskiej scenie muzycznej.

Grupa IRA powstała w 1987 roku w Radomiu, a już rok później zadebiutowała na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Pierwsza płyta zespołu pt. IRA ukazała się w 1989 roku. Wydana w roku 1991 płyta Mój dom, a następnie 1993 i koncertowa Live odniosły niebywały sukces, zapewniając grupie awans do czołówki polskich zespołów rockowych. W drugiej połowie lat 90. zespół zmienił swoje oblicze, sięgając na płycie Znamię do nieco cięższych brzmień. W 1996 roku, po wydaniu płyty Ogrody, z zespołu odszedł gitarzysta i założyciel Kuba Płucisz, a kilka miesięcy później IRA zawiesiła działalność.

Po 7 latach przerwy grupa powróciła na scenę i ruszyła w trasę koncertową pod hasłem: IRA – Wracamy!, która gromadząc rzesze fanów, utwierdziła muzyków o słuszności tej decyzji. 

 

 

Redakcja, 

Źródło i fot. Pijalnia Główna w Krynicy-Zdroju/ Especto

Partnerzy

  • wieza
  • logo1A copy copy copy
  • UWE pionowa png copy copy copy
  • miniatura
  • logo ANS PNG
  • slotwiny logo
  • KRYNICA ZDROJ LOGOTYPY 3
  • muszynalogo
  • tylicz logo
  • logo labowa
  • ntv2
  • miastons_copy.png
  • sn_copy.png
  • 292548314 362647499337344 8976079577209569238 n
  • Logo Napis
  • logo Krynica Forum biale kopia
  • puste