Wszystkie misie wywołują uśmiechy. „Misie Ratownisie” też!

25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji, w szkole w Mochnaczce Niżnej sale lekcyjne wypełniły się zabawkami. Dodatkowo, placówka włączyła się w akcję „Misie Ratownisie”.

Czytaj również: Czwartoklasiści z SP nr 2 w Krynicy-Zdroju poznali bibliotekę "od kuchni"

 

Święto Pluszowego Misia zostało ustanowione w roku 2002 – w setną rocznicę powstania maskotki. Wszyscy wiedzą, że misie wciąż są jedną z najważniejszych zabawek dzieci. One bardzo często dotrzymują towarzystwa w nocy, w pierwszych wizytach w przedszkolu, czy wakacyjnych wyjazdach.

Szkoła w Mochnaczce Niżnej postanowiła włączyć się w obchody tego wyjątkowego święta i 24 listopada br. sale lekcyjne i szkolne korytarze wypełniły się po brzegi kolorowymi pluszakami. Towarzyszyły one uczniom podczas nauki i zabawy przez cały dzień. W ramach obchodów Święta Pluszowego Misia szkoła włączyła się do akcji „Misie Ratownisie” – dzięki której dzieci poszkodowane w wypadkach oraz pożarach otrzymają maskotki.

Wszyscy, którzy chcieliby przyczynić się do uśmiechu poszkodowanych dzieci, 9 grudnia br. mogą to zrobić! Wystarczy przynieść do szkoły w Mochnaczce Niżnej misia i pozostawić go z przeznaczeniem na akcję „Misie Ratownisie”.

 

Redakcja,

Źródło i fot. SCESZ Tylicz

Share this article

Ferie w górach? Warto zatem wpisać w wyszukiwarce Tylicz Ferie 2018 i odnaleźć Agroturystykę u Teresy!