Policja podsumowała akcję „Znicz”

W trakcie siedmiu dni policyjnej akcji Znicz, na Sądecczyźnie doszło do 9 wypadków w których rannych zostało 10 osób oraz 54 kolizji drogowych.

Mniejsza liczba kierowców pod wpływem alkoholu, stały poziom kolizji oraz większa liczba wypadków drogowych i osób rannych – to bilans tegorocznej akcji Znicz w odniesieniu do roku ubiegłego.  W tym roku nad bezpieczeństwem osób odwiedzających miejsca pochówku swoich bliskich na Sądecczyźnie czuwało blisko 900 policjantów i strażnicy miejscy. W ciągu ostatnich siedmiu dni w rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych do nich oraz na głównych ciągach komunikacyjnych Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego pojawiła się większa niż zwykle liczba policjantów, których głównym zadaniem było zapewnienie płynności i bezpieczeństwa ruchu w rejonie cmentarzy, a także pomoc podróżnym w bezpiecznym dotarciu na groby bliskich. Dbając o płynność ruchu, na najruchliwszych drogach, szczególnie przy drogach wlotowych i wylotowych z Nowego Sącza oraz w pobliżu cmentarzy funkcjonariusze kierowali ruchem.

W trakcie siedmiu dni policyjnej akcji Znicz (od 27 października do 2 listopada) na Sądecczyźnie doszło do 9 wypadków w których rannych zostało 10 osób oraz 54 kolizji drogowych. Policjanci ujawnili 8 osób jadących pod wypływem alkoholu, a dokładnie 7 nietrzeźwych kierowców oraz 1 osobę, która prowadziła pojazd po użyciu alkoholu.

Podczas ubiegłorocznej akcji Znicz na drogach Sądecczyzny doszło do 2 wypadków i 54 kolizji, podczas których ranne zostały 2 osoby. Policjanci zatrzymali też 11 osób jadących pod wpływem alkoholu, a dokładnie 6 nietrzeźwych kierowców oraz 5 osób, które prowadziły pojazd pod wpływem alkoholu.

Wzmożone działania sądeckich policjantów w ramach tegorocznej akcji ZNICZ potrwają jeszcze do niedzieli, 5 listopada.

 

Redakcja,

Źródło i fot.: KMP Nowy Sącz

Share this article

Ferie w górach? Warto zatem wpisać w wyszukiwarce Tylicz Ferie 2018 i odnaleźć Agroturystykę u Teresy!