Krynica.TV Reklama, Oferta reklamowa Krynica, Reklama w Krynicy, Reklama na portalu, Reklama w internecie Krynica   Krynica.TV Patronat, Patronat medialny Krynica, Patronat w Krynicy  Krynica, Krynica-Zdrój, Tylicz, kamery internetowe, kamery online, kamery live, stoki narciarskie na żywoKrynica apteki całodobowe, dyżurne, 24h, Krynica-Zdrój

Pogoda była łaskawa! Zagrożenie powodziowe minęło

Kilkanaście ostatnich godzin w naszym regionie upłynęło pod znakiem spoglądania na górskie, nieprzewidywalne rzeki gminy Krynica-Zdrój. Silne opady deszczu spowodowały, że poziom wód gwałtownie wzrósł. Na szczęście w decydującym momencie opady ustąpiły.

Czytaj również: Berest: Strażacy usuwali powalone na drogę drzewo

Na terenie gminy Krynica-Zdrój, najbardziej niebezpieczna okazała się być rzeka Muszynka. Ten górski potok, zazwyczaj niegroźny, przy intensywnych opadach deszczu przybiera w bardzo szybkim tempie. Tak było również wczoraj. Woda w miejscowości Muszynka wypełniła po brzegi wąskie korytko rzeki. W decydującym momencie opady deszczu ustąpiły i nie doszło ostatecznie do wystąpienia wody z brzegów.


Jedyną interwencją strażacką na terenie naszej gminy było udrożnienie zatkanego przepustu w Bereście. Tuż przed godziną 12., działania w tym miejscu prowadził zastęp OSP Berest.


Zdecydowanie groźniej sytuacja prezentowała się w Muszynie i okolicznych miejscowościach. Poziom wody w rzece Poprad osiągnął prawie stan ostrzegawczy. W momencie ustąpienia opadów, zagrożenie jednak minęło.


W Nowym Sączu na rzece Kamienica, poziom wody przekroczył stan alarmowy. Stany ostrzegawcze zanotowano również na rzece Dunajec i Łubinka oraz na grybowskiej Białej. Obecnie żadna z tych rzek nie stwarza już zagrożenia.


Redakcja
fot. OSP Berest

Share this article

Wielkanoc w górach? Warto zatem wpisać w wyszukiwarce Wielkanoc w górach i odnaleźć Agroturystykę u Teresy!