Krynica.TV Reklama, Oferta reklamowa Krynica, Reklama w Krynicy, Reklama na portalu, Reklama w internecie Krynica   Krynica.TV Patronat, Patronat medialny Krynica, Patronat w Krynicy  Krynica, Krynica-Zdrój, Tylicz, kamery internetowe, kamery online, kamery live, stoki narciarskie na żywoKrynica apteki całodobowe, dyżurne, 24h, Krynica-Zdrój

GOPR: do 8 stycznia już 69 poszkodowanych w górach!

Od początku sezonu narciarskiego do 8 stycznia, pełniący dyżury przy wyciągach, na zorganizowanych terenach narciarskich, udzielili pomocy już 69 osobom. Ratownicy ze stacji centralnych, także mają pełne ręce roboty.

Czytaj również:Ratownicy grupy Krynickiej GOPR na stokach 

 

 

Jak opisują goprowcy wielokrotnie musieli interweniować i odwozić poszkodowanych do szpitala:

4.01. Zasłabnięcie zgłosiła turystka, która znajdowała się na szlaku czerwonym w rejonie Holicy. Ratownicy po dotarciu na miejsce odtransportowali ją do szpitala.

05.01. Dyżurni CSR dostali informacje o poszkodowanym na żółtym szlaku w okolicach szczytu Urdy. Na miejsce pierwsi dotarli ratownicy dyżurujący na stacji narciarskiej Słotwiny którzy po zaopatrzeniu poszkodowanego przekazali go do karetki GOPR, którą poszkodowany przetransportowany został do szpitala.

06.01. Do stacji centralnej dotarła informacja o urazie turysty na szlaku żółtym prowadzącym wokół Krynicy. Na miejsce dotarli pełniący służbę ratownicy, którzy zabezpieczyli poszkodowanego i odtransportowali go do szpitala.

W mijającym okresie, dyżurujący w Stacji Terenowej w Piwnicznej wyjeżdżali też do Zespołów Ratownictwa Medycznego po to, żeby torować im drogę do domostw wzywających pomocy.

 

Redakcja,

Źródło i fot. GOPR Krynica-Zdrój

Share this article

Ferie w górach? Warto zatem wpisać w wyszukiwarce Tylicz Ferie 2018 i odnaleźć Agroturystykę u Teresy!