Już jutro (24 lutego) w Pijalni Głównej wystąpi Andrzej Piaseczny. Jego wcześniejszy koncert został odwołany z powodu  problemów zdrowotnych. Sobotni koncert będzie ostatnim wydarzeniem w ramach zimowego cyklu Krynica Źródłem Kultury.

24 lutego, czyli już w najbliższą sobotę na stokach narciarskich Słotwiny Arena będzie miała miejsce kolejna edycja Gymkhany narciarskiej. Te szalone, zimowe zawody to znakomita zabawa na śniegu i niezapomniane wrażenia. Atrakcją główną jest oczywiście zjazd na miednicach, a oprócz tego program przewiduje jeszcze inne atrakcje.

Już w najbliższy piątek (23 lutego) w Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju będzie miał miejsce koncert zespołu Perfect w ramach cyklu imprez Krynica Źródłem Kultury. Dwoje naszych Czytelników wraz z osobami towarzyszącymi wybierze się na to wydarzenie zupełnie za darmo.

20 lutego została podpisana umowa z wykonawcą Firmą Handlową Pana Andrzeja Mikulca z Grybowa na realizację w trybie zaprojektuj i wybuduj projektu pn. „Budowa strefy wypoczynkowo – rekreacyjnej w Parku „Zapopradzie”. Projekt wart 6 915 707,73 zł jest w 75% (kosztów kwalifikowalnych) dofinansowany z Europejskiego Fundusz Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

środa, 21 luty 2018 00:00

Czy jaskiniowcom uda się wygrać?

Do kin oprócz filmu znanego polskiego reżysera Patryka Vegi pt. Kobiety mafii, trafi także bajka dla dzieci pt. Jaskiniowiec. W tej opowieści wracamy do czasów, kiedy po ziemi chodziły dinozaury i mamuty, wówczas dzielny jaskiniowiec będzie jednoczyć swoje plemię przeciwko potężnemu wrogowi. Oprócz tego w kinie nadal będzie można zobaczyć Czarną Panterę, czy Nowe oblicze Greya.

Dla naszego regionu na minioną noc Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych prognozowało silny mróz, nawet do -18 stopni. Prognozy te sprawdziły się, ponieważ to właśnie w Tyliczu minionej nocy odnotowano największy mróz w całej południowej Polsce!

poniedziałek, 19 luty 2018 00:00

Kult zagrał koncert w Krynicy! [Zdjęcia]

1/2

 

Czytaj również: Zespół Czerwone Gitary wystąpił w Krynicy! [Zdjęcia]

 

Sobotni koncert rozpoczęła grupa Seven on Seven. Było rockowo, mocno i dynamicznie - skład z Siemianowic Śląskich pokazał, że może być doskonałym wstępem przed pojawieniem się na scenie legendy polskiej muzyki.

Kult z całą pewnością kształtuje kolejne już pokolenie Polaków, co można było z łatwością dostrzec po przekroju wiekowym publiczności. Ponadczasowe teksty Kazika Staszewskiego i niedająca się zaszufladkować muzyka przyciąga do zespołu coraz to nowych fanów. Koncert rozpoczął się od „Kochaj mnie a będę twoja” - wykonywanego razem z Violettą Villas utworu z płyty „Tata 2”. Kolejne - „Baranek” i „Amnezja” - rozbujały publiczność Pijalni. Trwający dobrze ponad 2 godziny koncert przyniósł najbardziej znane przeboje istniejącej od 36 lat grupy - „Arahja”, „Do Ani”, „Hej czy nie wiecie”, „Piosenka młodych wioślarzy”, „Gdy nie ma dzieci”, czy „Dziewczyna bez zęba na przedzie”. Na zakończenie cała sala entuzjastycznie odśpiewała wraz z Kazikiem „Celinę”.

 

[ZOBACZ ZDJĘCIA]

 

Na dwóch ostatnich koncertach cyklu Krynica Źródłem Kultury zagrają: w piątek 23 lutego Perfect, a w sobotę Andrzej Piaseczny. Piątek to również finałowy koncert Festiwalu Supportów, podczas którego poznamy zwycięzcę 3. edycji tego festiwalu. Bilety na poszczególne wydarzenia można nabyć w Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju, placówkach Empiku oraz na stronie ebilet.pl.

Organizatorzy cyklu Krynica Źródłem Kultury: Uzdrowisko Krynica Żegiestów S.A., agencja eventowa Especto. Sponsorzy: Miasto Krynica-Zdrój i Polskie Koleje Linowe S.A. Więcej szczegółów na stronie głównej wydarzenia.

 

1/2

 

Czytaj również: Zespół Ira wystąpił w Krynicy! [Zdjęcia]

 

Krakowska grupa LET - Live Electro Therapy dała swój koncert przed występem Sylwi Grzeszczak. Kwartet złożony z doświadczonych muzyków i charyzmatycznej wokalistki - Kasi Malendy - dał doskonały koncert przed zgromadzoną w Pijalni publicznością. LET to mieszanka popu, electro i EDM-owych brzmień.

Krótko po godzinie 20:00 na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru. Sylwia Grzeszczak rozpoczęła swój występ od utworu ze swojej ostatniej, wydanej w 2016 r. płyty „Tamta dziewczyna”. Klimatyczne dźwięki „All for you” płynnie przeszły w jeden z największych przebojów - „Pożyczony”. Tuż po nim pojawiła się „California” i to, na co najbardziej czekała krynicka publiczność, czyli „Tamta dziewczyna”. „Jesień” i „Kiedy tylko spojrzę” dały chwilę oddechu przed optymistycznym przesłaniem „Żyj na medal”, a „Karuzela”, „Sen”, „Małe rzeczy” i „Księżniczka” zakończyły ten pełen emocji koncert.

 

[ZOBACZ ZDJĘCIA]

 

Na dwóch ostatnich koncertach cyklu Krynica Źródłem Kultury zagrają: w piątek 23 lutego Perfect, a w sobotę Andrzej Piaseczny. Piątek to również finałowy koncert Festiwalu Supportów, podczas którego poznamy zwycięzcę 3. edycji tego festiwalu. Bilety na poszczególne wydarzenia można nabyć w Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju, placówkach Empiku oraz na stronie ebilet.pl.

Organizatorzy cyklu Krynica Źródłem Kultury: Uzdrowisko Krynica Żegiestów S.A., agencja eventowa Especto. Sponsorzy: Miasto Krynica-Zdrój i Polskie Koleje Linowe S.A. Więcej szczegółów na stronie głównej festiwalu.

 

Liga Kubusiowego Narciarza, czyli zawody narciarskie w czasie ferii zimowych na łagodnych stokach narciarskich stacji Słotwiny Arena będą miały miejsce już w najbliższą sobotę 17 lutego!. Poprzez pogadanki z ratownikami, zabawę na mecie przy specjalnych namiotach animatorzy Słotwiny Arena przybliżą najmłodszym sposób zachowania na stoku narciarskim, lodowisku i innych miejscach spędzania wolnego czasu zimą.

Już w najbliższą sobotę (17 lutego) w Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju odbędzie się koncert zespołu Kult w ramach cyklu imprez Krynica Źródłem Kultury. Dwoje naszych Czytelników wraz z osobami towarzyszącymi wybierze się na to wydarzenie zupełnie za darmo.

Strona 1 z 10

Ferie w górach? Warto zatem wpisać w wyszukiwarce Tylicz Ferie 2018 i odnaleźć Agroturystykę u Teresy!