Tylicz: Zawody w strzelectwie myśliwskim

II Mistrzostwa Powiatu Nowosądeckiego w Strzelectwie Myśliwskim i Sportowym Dziewcząt i Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych miały miejsce na terenie Strzelnicy Myśliwskiej "U Leśników" w Tyliczu. Młodzi sądeczanie z ośmiu placówek strzelali z karabinków i pistoletów, odkrywając w sobie talenty i zdobywając nagrody.

Czytaj również: Krynickie święto kultury myśliwskiej


Wczoraj (26 września) na terenie Strzelnicy Myśliwskiej "U Leśników" w Tyliczu miały miejsce drugie Mistrzostwa Powiatu Nowosądeckiego w Strzelectwie Myśliwskim i Sportowym Dziewcząt i Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych.

- To świetna inicjatywa. Zamiast siedzieć przed komputerem, młodzież spędza aktywnie czas na świeżym powietrzu. Wielu z tych młodych ludzi trzymało w ręku broń po raz pierwszy w życiu, a osiągnęło znakomite wyniki. Uczniowie przekonali się, że mają naprawdę celne oko. Odkryli w sobie talent, o którym nie mieli pojęcia - podkreślał Tadeusz Kubacki przewodniczący Rady Okręgu Polskiego Związku Łowieckiego w Nowym Sączu.

Uczniowie, reprezentujący osiem powiatowych placówek, strzelali do tarczy z karabinków i pistoletów. Trafiali też do rzutków. Wśród dziewcząt najcelniejszym okiem wykazała się Rafaela Leśniak (Zespół Szkół w Marcinkowicach). Dwa kolejne miejsca wywalczyły Dominika Święs (ZSZ w Grybowie) i Gabriela Kościółek (ZS w Marcinkowicach). W kategorii chłopców pierwszą nagrodę wywalczył Benjamin Liszka (LO w Grybowie). Dwie kolejne powędrowały do Michała Hadały (Technikum Leśne w Starym Sączu) oraz Leszka Pyrdoła (ZS w Łącku).

Drużynowo najwięcej punktów zdobyli reprezentanci Zespołu Szkół w Marcinkowicach, drugie miejsce zajęli uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Grybowie, a trzecie młodzież z Powiatowego Zespołu Szkół w Muszynie.

Na zawodach obecni byli m.in. członek Zarządu Powiatu Marian Ryba oraz radni Andrzej Gancarz, Marek Kwiatkowski, Stanisław Sułkowski, Maria Szarota i Tadeusz Zaremba; Tadeusz Kubacki przewodniczący Rady Okręgu Polskiego Związku Łowieckiego w Nowym Sączu, łowczy okręgowy Bogusław Rataj oraz dyrektor krynickiego LZD Józef Bogacz i jego zastępca Aleksander Kuszenin.

Pomysłodawcami zawodów byli powiatowi radni Tadeusz Zaremba i Stanisław Sułkowski - przewodniczący Komisji Turystyki i Sportu Rady Powiatu Nowosądeckiego. W realizacji tego przedsięwzięcia pomogli im członkowie Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego i Leśnego Zakładu Doświadczalnego w Krynicy-Zdroju - główni sponsorzy turnieju.

 


Redakcja
Źródło, fot.: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Share this article

Ferie w górach? Warto zatem wpisać w wyszukiwarce Tylicz Ferie 2018 i odnaleźć Agroturystykę u Teresy!