Trzecie miejsce dla Natalii Tomasiak!

W minioną sobotę (5 sierpnia) w Szwajcarii w miejscowości Gstaad w Alpach Zachodnich miała miejsce 10. edycja biegu górskiego Glacier 3000 Run & Amp Marathon. Natalia Tomasiak, pochodząca z Krynicy-Zdroju biegaczka górska, zajęła tam trzecie miejsce w klasyfikacji kobiet.

Czytaj również: Kryniczanka wygrała maraton na austriackim lodowcu!

Natalia Tomasiak, biegaczka górska pochodząca z Krynicy i należącą do Salomon Suunto Team wystartowała w 10. edycji biegu górskiego Glacier 3000 Run & Amp Marathon w minioną sobotę (5 sierpnia). Meta tego biegu usytuowana jest na lodowcu na wysokości 3 tys. m nad poziomem morza. Wydarzenie to już od 10 lat zbiera na starcie kilkuset biegaczy oraz zawodników Nordic Walking.

Zawodniczka z Krynicy-Zdroju rozpoczęła bieg bardzo dobrze, od razu znajdując się w grupie czołowych zawodniczek i na około 8 km wysunęła się na prowadzenie, ale nie zdołała na dobre uciec rywalkom. Na 20 km Sądeczanka straciła prowadzenie na rzecz Andrei Huser, która stale już powiększała przewagę. Do 31 km, czyli do stacji początkowej kolejki Reusch, Natalia Tomasiak utrzymywała drugą lokatę, a przed zawodniczkami było jeszcze „tylko” 11 km, ale aż 1700 metrów w górę. Polka, której silną stroną są podbiegi tym razem nie zdołała odeprzeć ataku Coriiny Zeller, która awansowała tym samym na drugie miejsce.

Na 3 km przed metą do biegaczki z Krynicy niebezpiecznie zbliżyła się kolejna zawodniczka, ale Sądeczanka zdołała się zmobilizować i w końcówce zdołała powiększyć przewagę nad rywalką. Tym samym Natalia Tomasiak utrzymała swoją pozycję i na świetnym trzecim miejscu finiszowała na mecie usytuowanej na wysokości 3000 metrów.

W zawodach w klasyfikacji kobiet zwyciężyła Andrea Huser, była Mistrzyni Europy w kolarstwie górskim, druga zawodniczka UTMB z 2016 roku. Drugie miejsce zajęła Corrine Zeller, która była między innymi trzecia na trasie tegorocznego Zemratt Marathon.

Podium:
1. Huser Andrea, 1973, Sigriswil 4:53.03,8
2. Zeller Corinne, 1968, Weissenburg 5:06.15,9
3. Tomasiak Natalia, 1986, PL-Krynica Zdrój 5:12.40,9

Trzeba zaznaczyć, że niespełna miesiąc temu Natalia wygrała w zawodach Stubai Ultra Trail, które miały podobny charakter i profil, a także metę również usytuowaną na lodowcu.