Krynica.TV Reklama, Oferta reklamowa Krynica, Reklama w Krynicy, Reklama na portalu, Reklama w internecie Krynica   Krynica.TV Patronat, Patronat medialny Krynica, Patronat w Krynicy  Krynica, Krynica-Zdrój, Tylicz, kamery internetowe, kamery online, kamery live, stoki narciarskie na żywoKrynica apteki całodobowe, dyżurne, 24h, Krynica-Zdrój

Krynica-Zdrój wkrótce powita zawodników Zimowych Igrzysk Polonijnych

Krynica-Zdrój będzie organizatorem XIII Światowych Zimowych Igrzysk Polonijnych w lutym tego roku. Dariusz Reśko już teraz przypomina o imprezach sportowych, które niegdyś odbywały się w Krynicy.

Czytaj również: Supernowoczesny serwis, wypożyczalnia i przechowalnia sprzętu narciarskiego na stacji Słotwiny Arena

– Krynica-Zdrój to wielkie tradycje sportowe, zwłaszcza w dziedzinie hokeja na lodzie i saneczkarstwa – wymienia Dariusz Reśko. – Nasz kurort posiada kilka prężnie działających ośrodków narciarskich z trasami zjazdowymi i slalomowymi, sztucznie naśnieżanymi stokami i snowparkami – kontynuuje. W okresie międzywojennym odbywały się w Krynicy mistrzostwa świata w hokeju na lodzie i w saneczkarstwie. Po wojnie, dwukrotnie odbyły się mistrzostwa świata i Europy w saneczkarstwie, zaś w roku 2001 na hali lodowej w Krynicy-Zdroju podczas Zimowej Uniwersjady zostały rozegrane zawody w short tracku i turniej hokejowy. W roku 2003 i 2004 odbył się w Krynicy-Zdroju turniej kontynentalny w hokeju na lodzie, zaś w roku 2012 Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie Dywizji I grupy B. – Mieliśmy również przyjemność gościć u siebie uczestników kilku ostatnich Olimpiad Młodzieży startujących w takich dyscyplinach jak saneczkarstwo, łyżwiarstwo figurowe, curling czy hokej na lodzie – wyjaśnia burmistrz.

Więcej o wydarzeniu: Krynica-Zdrój zorganizuje XIII Światowe Zimowe Igrzyska Polonijne

Redakcja

Źródło: Um Krynica-Zdrój, fot.: Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 2017

Share this article

Ferie w górach? Warto zatem wpisać w wyszukiwarce Tylicz Ferie 2018 i odnaleźć Agroturystykę u Teresy!