Gmina Muszyna: Ukradi motocykle warte ponad 20 tysięcy, trafili w ręce Policji

Trzech sprawców kilka dni temu na terenie gminy Muszyna przywłaszczyło sobie, a następnie porzuciło motocykle warte 22 tysiące złotych. Zanim trafili w ręce policjantów, w Łabowej zawłaszczyli rower o wartości trzech tysięcy zł. Teraz grozi im nawet pięć lat więzienia, a mienie wróciło już do prawowitych właścicieli.

Czytaj również: Powroźnik: Cztery osobówki najechały na siebie. Dwie osoby w szpitalu


Trzech nieznanych wówczas sprawców kilka dni temu w jednej z miejscowości na terenie gminy Muszyna przywłaszczyło sobie jednoślady. - Sprawcy ukradli z garażu na terenie jednej z posesji dwa motocykle marki Suzuki oraz KTM, warte 22 tys. złotych. Ich właściciel zaczął je szukać na własną rękę, podobnie jak ewentualnych świadków kradzieży, jednak nic to nie dało. Wówczas powiadomił o tym fakcie muszyńską Policję, a wtedy sprawa przyjęła natychmiastowy obrót – informuje asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Policjanci z Muszyny ustalili trzech sprawców tej kradzieży kilka godzin po otrzymaniu zgłoszenia od właściciela. - Do zatrzymania pierwszego doszło już 12 godzin po zgłoszeniu, a kolejnych dwóch sprawców funkcjonariusze zatrzymali w ciągu następnych dwóch dni. Zanim jednak doszło do pierwszego zatrzymania, policjanci ustalili, że skradzione motocykle znajdują się w lesie między Powroźnikiem a Tyliczem. Tym samym już w kilka godzin od zgłoszenia kradzieży, funkcjonariusze przekazali motocykle ich właścicielowi – wyjaśnia oficer prasowy KMP.

- Pracując nad tą sprawą policjanci ustalili jeszcze, że ci sami sprawcy w tym samym dniu na terenie Łabowej ukradli rower warty 3 tys. złotych. Podobnie jak motocykle, również jednoślad wrócił do rąk prawowitego właściciela, a cała trójka (w wieku 21, 18 oraz 17 lat) usłyszała od policjantów zarzut kradzieży – dodaje asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak i zaznacza, że za popełnione czyny mężczyznom grozi im od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.


Redakcja
Źródło: KMP w Nowym Sączu
Fot.: Policja.pl (zdj.ilustracyjne), KMP NS – zdjęcia motocykli

Share this article

Ferie w górach? Warto zatem wpisać w wyszukiwarce Tylicz Ferie 2018 i odnaleźć Agroturystykę u Teresy!