Małopolski Laur Sportu: nagrody dla dwóch sportowców z Sącza

Małopolski Laur Sportu trafia każdego roku do małopolskich zawodników – w tym także do juniorów i młodzieży – którzy wywalczyli medale mistrzostw Europy, świata czy igrzysk olimpijskich. W tym roku, otrzymały go również Klaudia Zwolińska i Anna Bodziony z Nowego Sącza.

Już po raz szesnasty do zawodników z naszego regionu, którzy sięgnęli w ubiegłym roku po najważniejsze międzynarodowe trofea, trafił Małopolski Laur Sportu – nagroda Województwa Małopolskiego. W sumie do małopolskich sportowców oraz ich mentorów trafiły nagrody w wysokości 162,5 tys. zł. – Przyznając od 2000 r. Małopolski Laur Sportu doceniamy osoby, których wysiłek i ciężka praca przynoszą efekty w postaci sukcesów na najbardziej prestiżowych, międzynarodowych wydarzeniach sportowych. Rezultaty ich ciężkiej pracy to jednak nie tylko promocja sportu wśród młodych Małopolan, ale też promocja naszego regionu jako miejsca, skąd wywodzą się najlepsi zawodnicy oraz gdzie można znaleźć doskonałe warunki dla uprawiania różnych dyscyplin – mówił podczas uroczystego wręczenia nagród Leszek Zegzda, odpowiedzialny w zarządzie województwa m.in. za obszar sportu.

Małopolski Laur Sportu trafia każdego roku do małopolskich zawodników oraz ich trenerów. W tym roku, oprócz pamiątkowych dyplomów, do najlepszych sportowców trafiły też nagrody pieniężne przyznane ze środków Województwa Małopolskiego. Trafiły one aż do 21 zawodników i 16 trenerów.

Wśród wyróżnionych znalazły się:

- Klaudia Zwolińska (KS Start Nowy Sącz), która zdobyła Mistrzostwo Świata w kajakarstwie górskim (K1). Otrzymała ona nagrodę w wysokości 7000 złotych. Jej trener Bogdan Okręglak, zgodnie z przyjętymi zasadami otrzymał wyróżnienie oraz 3500zł.

- Anna Bodziony (Zrzeszenie Sportu Osób Niepełnosprawnych Start Nowy Sącz), która zdobyła złoty medal w lekkiej atletyce (dystans 5000m.) Mistrzostw Europy. Anna otrzymała nagrodę w wysokości 4000 złotych. Jej trener Marian Gonciarz, zgodnie z przyjętymi zasadami otrzymał wyróżnienie oraz 2000zł.

 

Redakcja,

Źródło i fot. UMWM

Share this article

Ferie w górach? Warto zatem wpisać w wyszukiwarce Tylicz Ferie 2018 i odnaleźć Agroturystykę u Teresy!