Krynica-Zdrój wśród największych atrakcji Małopolski

W ubiegłym roku do Małopolski przyjechały osoby z 57 państw. Polacy też wybierają nasz region, a wśród najczęściej wymienianych atrakcji znalazła się Krynica – na 6 pozycji!

Czytaj również: Park Światła na Górze Parkowej zaprasza

 

Wśród zagranicznych gości odwiedzających nasz region, niezmiennie dominują przedstawiciele czterech państw: Wielkiej Brytanii (17,1 proc.), Niemiec (13,3 proc.), Włoch (7,1 proc.) oraz Francji (6,8 proc.). W przypadku tych dwóch ostatnich krajów liczba odwiedzających rośnie od 2014 r. Na dalszych miejscach zestawienia znalazły się: Hiszpania (5 proc.), Holandia (4,4 proc.), Ukraina (4 proc.) czy Irlandia (3,9 proc.).

Jeśli chodzi o rodaków, badania wykazują, że mieszkańcy Śląska (13,5 proc.), Mazowsza (12,6 proc.) i Dolnego Śląska (5,7 proc.) wybierają Małopolskę.

Odwiedzający krajowi pytani o najbardziej atrakcyjne miejsca w naszym regionie, wskazywali najczęściej na stolicę Małopolski – Kraków. W drugiej kolejności wymieniano natomiast stolicę Tatr – Zakopane. W czołówce znalazły się też małopolskie góry, kopalnia soli w Wieliczce, Muzeum Auschwitz-Birkenau oraz Krynica-Zdrój. Warto zaznaczyć, że Krynica-Zdrój wyprzedziła w badaniu m.in. Szczawnicę, Wadowice oraz Bukowinę i Białkę Tatrzańską.Badanie ruchu turystycznego prowadzimy w Małopolsce od 14 lat. Dzięki temu mamy doskonałą wiedzę nie tylko na temat zadowolenia odwiedzających, ale też zachodzących zmian. To istotne dane nie tylko dla nas, ale przede wszystkim dla przedstawicieli branży turystycznej, którzy mogą dostosować swoją ofertę do nowych wymagań odwiedzających – podkreśla Dorota Skotnicka, zastępca dyrektora Departamentu Turystyki i Sportu UMWM.

Raport za 2017 r. został przygotowany w oparciu o badania, które były prowadzone w głównych atrakcjach turystycznych regionu (łącznie 29 lokalizacji) na podstawie wywiadów kwestionariuszowych na próbie 6664 odwiedzających. Badania zrealizowało konsorcjum dwóch firm: Pracownia Analiz Społecznych IPSYLON Iwona Żuk oraz Pracownia Badawcza BOSQO Hubert Kawalec.

 

Redakcja,

Źródło i fot. UMWM (cały raport dostępny na stronie UMWM)

Share this article

Ferie w górach? Warto zatem wpisać w wyszukiwarce Tylicz Ferie 2018 i odnaleźć Agroturystykę u Teresy!