Krynica.TV Reklama, Oferta reklamowa Krynica, Reklama w Krynicy, Reklama na portalu, Reklama w internecie Krynica   Krynica.TV Patronat, Patronat medialny Krynica, Patronat w Krynicy  Krynica, Krynica-Zdrój, Tylicz, kamery internetowe, kamery online, kamery live, stoki narciarskie na żywoKrynica apteki całodobowe, dyżurne, 24h, Krynica-Zdrój

Wieś położona w gminie Krynica-Zdrój. Do 1998 roku należała do województwa nowosądeckiego, natomiast po reformie administracyjnej włączono ją do województwa małopolskiego.
Muszynka leży niecałe 15 kilometrów od Krynicy-Zdroju i 4 km od Tylicza, w dolinie górnego brzegu rzeki Muszynka. Co ciekawe wieś znajduje się nie tylko na granicy państwa (przebiega tędy droga krajowa nr 75, która prowadzi do leżącego na terenie wsi przejścia granicznego ze Słowacją), ale także na granicy regionów geograficznych (spotykają się tu dwa regiony: Góry Leluchowskie i Beskid Niski).
 
Osada założona została w 1356 roku na prawie niemieckim przez króla Kazimierza Wielkiego (teren w tym czasie należał do królewszczyzny, wcześniej - do 1336 roku i później - od 1391 roku do biskupów krakowskich). Położona na trakcie handlowym w XIV i XV wieku odgrywała dużą rolę. Zniszczona w czasie najazdu węgierskiego w 1474 roku, ponownie zasiedlona została w XVI stuleciu przez napływającą tu ludność pasterską - zwaną Wołochami. Wówczas przeniesiono ją na prawo wołoskie. W 1769 roku w pobliżu Przełęczy Tylickiej, nad wsią konfederaci zbudowali warowny obóz.
 
Zarówno I jak i II Wojna Światowa okazała się być dla Muszynki bardzo łaskawa i oszczędziła wieś. W 1945 roku około 70% miejscowych Łemków repatriowano do ZSRR. Pozostałych wysiedlono w czasie akcji "Wisła" na Zachód. Muszynka znajduje się na szlaku cerkwi łemkowskich.

 

Przepiękne, zimowe ujęcia splecione z tradycją i aktywnym wypoczynkiem - tak w skrócie można podsumować najnowszy spot wideo promujący Krynicę-Zdrój. Miasto poleca kobieta niezwykła rodem z Muszynki - aktorka i piosenkarka Joanna Kulig. Realizacją materiału zajęła się niezawodna ekipa StudioFront! Zobaczcie sami:

Pracownicy biblioteki w Tyliczu wraz z dziećmi ze szkoły i przedszkola w Muszynce odwiedzili  Zakład Produkcyjny Coca-Cola HBC Polska Sp. z o.o. w Tyliczu.

Łącznie ponad 44 700 złotych przeznaczono dla straży w Muszynce, Polanach, Piorunce, Czyrnej i Mochnaczce Niżnej.

 

Wczoraj (7 października), w święto Matki Bożej Różańcowej, tysiące Polaków połączyła wspólna modlitwa. Pielgrzymów nie zabrakło także w Tyliczu, gdzie zarejestrowanych było aż 1612 osób.

Zespół Magik Band, którego frontmanem jest Łukasz Mikulski z Muszynki, nie zwalnia tempa. Pomiędzy koncertowaniem, muzycy pracują w studiu i nagrywają kolejne teledyski, które cieszą się ogromną popularnością w internecie. Najnowsze dzieło Magika pt. "Kieliszki do góry" w kilka dni po premierze zostało odtworzone już ponad 30 tysięcy razy!

czwartek, 05 październik 2017 00:00

Straż Miejska znów ruszyła do szkół

Strażnicy miejscy z Krynicy starają się przybliżyć dzieciom właściwe zachowanie na drodze. Zajęcia rozpoczęły się już we wrześniu.

Kilkanaście ostatnich godzin w naszym regionie upłynęło pod znakiem spoglądania na górskie, nieprzewidywalne rzeki gminy Krynica-Zdrój. Silne opady deszczu spowodowały, że poziom wód gwałtownie wzrósł. Na szczęście w decydującym momencie opady ustąpiły.

Wczoraj (13 sierpnia) około godziny 18.35 na drodze w Muszynce w miejscu gdzie przebiega granica polsko-słowacka, doszło do pożaru samochodu marki Fiat Ducato. Niestety pojazdu nie udało się uratować, lecz na szczęście nikomu nic się nie stało.

W maju i czerwcu strażnicy miejscy prowadzili kontrole wywozu nieczystości płynnych ze zbiorników bezodpływowych (tzw. szamb). W wyniki przeprowadzonych działań nałożone zostały cztery kary grzywny (mandaty).

Od 30 marca do 28 kwietnia 2017 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmować będzie wnioski o pomoc na restrukturyzację małych gospodarstw z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Strona 1 z 2

Wielkanoc w górach? Warto zatem wpisać w wyszukiwarce Wielkanoc w górach i odnaleźć Agroturystykę u Teresy! Masz hotel? Chcesz zaopatrzyć swój obiekt w ręczniki hotelowe? Skorzystaj ze sprawdzonej firmy - Barbat!