Krynica.TV Reklama, Oferta reklamowa Krynica, Reklama w Krynicy, Reklama na portalu, Reklama w internecie Krynica   Krynica.TV Patronat, Patronat medialny Krynica, Patronat w Krynicy  Krynica, Krynica-Zdrój, Tylicz, kamery internetowe, kamery online, kamery live, stoki narciarskie na żywoKrynica apteki całodobowe, dyżurne, 24h, Krynica-Zdrój

Uczniowie z Tylicza i Piorunki z wizytą w Wiedniu

Przed zakończeniem roku szkolnego dzięki zorganizowanej wycieczce szkolnej, gimnazjaliści z Tylicza oraz Piorunki zwiedzili Wiedeń i Bratysławę.

Czytaj również: Autobus z Krynicy-Zdroju do Bardejova

W czasie dwudniowej wycieczki uczniowie zwiedzili w Wiedniu m.in. Dom -austriackiego malarza, Ratusz, Parlament, Operę Wiedeńską, Kościół Wotywny, Muzeum Sztuk Pięnych i Historii Przyrody oraz pomnik Marii Teresy. - Po zwiedzaniu muzeów spacerowaliśmy przez dziedziniec Hofburga- całorocznej rezydencji Habsburgów a także przez Graben i Kohlmarkt aż do Katedry Św.Szczepana – opisują Julka i Zuzia z pierwszej klasy. – Wieczorem przejechaliśmy autobusem na wzgórze Kahlenberg. Tutaj mogliśmy podziwiać wspaniały widok na Wiedeń z wysokości 484 m n.p.m. Z tego miejsca w 1683 roku Król Polski Jan III Sobieski dowodził zwycięską bitwą o Wiedeń  z Turkami.

W Bratysławie program wycieczki był równie napięty i dopracowany, bo uczniowie zobaczyli Plac Hviezdoslava z Teatrem Narodowym, Ratusz, Bramę Michalską, Wzgórze Zamkowe, Katedrę Św. Marcina. 

 

Redakcja

Źródło i fot.: SCES w Tyliczu

Share this article

Wielkanoc w górach? Warto zatem wpisać w wyszukiwarce Wielkanoc w górach i odnaleźć Agroturystykę u Teresy! Masz hotel? Chcesz zaopatrzyć swój obiekt w ręczniki hotelowe? Skorzystaj ze sprawdzonej firmy - Barbat!