Krynica.TV Reklama, Oferta reklamowa Krynica, Reklama w Krynicy, Reklama na portalu, Reklama w internecie Krynica   Krynica.TV Patronat, Patronat medialny Krynica, Patronat w Krynicy  Krynica, Krynica-Zdrój, Tylicz, kamery internetowe, kamery online, kamery live, stoki narciarskie na żywoKrynica apteki całodobowe, dyżurne, 24h, Krynica-Zdrój

Uczniowie z Krynicy pojechali do Francji, by zbadać DNA szczura

Bioetyce, w tym zagadnieniom dotyczącym transplantacji, poświęcone było międzynarodowe spotkanie, w którym w ramach programu Erasmus+ uczestniczyła szóstka uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Krynicy-Zdroju.

Czytaj również: Krynica Źródłem Kultury powraca. Sprawdź kto wystąpi w Pijalni!

Tygodniowy pobyt w Amiens we Francji był przedostatnim z czterech spotkań młodzieży, realizującej projekt pn. "Think Different, Do Together". Biorą w nim udział uczniowie z Krynicy-Zdroju, Amiens, Plomari (Grecja) i San Marcello Pistoiese (Włochy). Młodzież pracowała w mieszanych grupach i zajmowała się rozwiązywaniem zadań z bioetyki. Kryniczanie spotkali się z wybitnym francuskim chirurgiem prof. Bernardem Devauchelle, który dokonał jednej z pierwszych w świecie transplantacji twarzy. Wykonywali doświadczenia z DNA szczura, by poznać mechanizm odrzutu po przeszczepie.


Podczas pobytu we Francji kryniczanie zwiedzili m.in. Miasto Nauki i Przemysłu w Paryżu – największe muzeum nauki na świecie.


Opr. Redakcja
Źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu
Fot. Archiwum szkoły

Share this article

Wielkanoc w górach? Warto zatem wpisać w wyszukiwarce Wielkanoc w górach i odnaleźć Agroturystykę u Teresy! Masz hotel? Chcesz zaopatrzyć swój obiekt w ręczniki hotelowe? Skorzystaj ze sprawdzonej firmy - Barbat!