Krynica.TV Reklama, Oferta reklamowa Krynica, Reklama w Krynicy, Reklama na portalu, Reklama w internecie Krynica   Krynica.TV Patronat, Patronat medialny Krynica, Patronat w Krynicy  Krynica, Krynica-Zdrój, Tylicz, kamery internetowe, kamery online, kamery live, stoki narciarskie na żywoKrynica apteki całodobowe, dyżurne, 24h, Krynica-Zdrój

Tylicz: Dzieci z ochronki poznały tajniki zdrowego trybu życia

Bibliotekę w Tyliczu odwiedziło dwóch ciekawych gości: Paweł i Wojtek. Jeden z nich to geolog górniczy, a drugi nie dość, że jest instruktorem boksu, to jeszcze pływania i narciarstwa – to było spotkanie pełne wrażeń.

Czytaj także:Ewakuacja kolei linowej Henryk-2 w Krynicy-Zdroju 

 

Paweł, to geolog górniczy, który dzieciom z ochronki opowiedział wiele ciekawych rzeczy na temat wody. Maluchy dowiedziały się skąd mają wodę w kranie, co się dzieje z padającym deszczem, oraz jak wygląda proces oczyszczania wody. Od tego spotkania, wszyscy znają już liczbę źródeł na terenie Tylicza i wiedzą, czym są mofety. Dzieci zadawały mnóstwo pytań i udowodniły, że bardzo dużo wiedzą na temat wody.

Drugim bohaterem spotkania był Wojtek, który jest instruktorem boksu, pływania oraz narciarstwa. Od 2009 roku regularnie biega, bierze udział w maratonach, półmaratonach, biegach górskich oraz ulicznych. W bibliotece w Tyliczu, opowiedział dzieciom co należy robić aby być zdrowym i mieć dobrą kondycję, oraz jak należy się odżywiać. Zachęcał przedszkolaków do zjadania dużych ilości owoców i warzyw. Na koniec pokazał dzieciom parę ćwiczeń, które mogą wykonywać w domu.

Spotkanie  zostało zorganizowane dzięki wsparciu Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu, organizatora konkursu" Wolontariat to mnie rusza" i wolontariuszom-pracownikom firmy Coca-Cola HBC Polska Sp. Z o.o. z Tylicza.

 

Redakcja,

Źródło i fot. Biblioteka Publiczna w Krynicy-Zdroju

Share this article

Wielkanoc w górach? Warto zatem wpisać w wyszukiwarce Wielkanoc w górach i odnaleźć Agroturystykę u Teresy! Masz hotel? Chcesz zaopatrzyć swój obiekt w ręczniki hotelowe? Skorzystaj ze sprawdzonej firmy - Barbat!