Krynica.TV Reklama, Oferta reklamowa Krynica, Reklama w Krynicy, Reklama na portalu, Reklama w internecie Krynica   Krynica.TV Patronat, Patronat medialny Krynica, Patronat w Krynicy  Krynica, Krynica-Zdrój, Tylicz, kamery internetowe, kamery online, kamery live, stoki narciarskie na żywoKrynica apteki całodobowe, dyżurne, 24h, Krynica-Zdrój

Tylicz: „Coolturalne”wyjazdy dla dzieci i młodzieży

Stowarzyszenie Odkryj Tylicz, w ramach konkursu „Fundacji PZU z Kulturą” otrzymało dotację na zorganizowanie pięciu kulturalnych wyjazdów edukacyjnych.

Celem konkursu „Fundacji PZU z Kulturą” jest umożliwienie dzieciom i młodzieży z małych miasteczek i terenów wiejskich (do 30 tys. mieszkańców) udziału w interesujących i rozwijających wyjazdach, połączonych z towarzyszącymi im cyklicznymi warsztatami edukacyjnymi. W ramach projektu zgłoszonego przez Stowarzyszenie Odkryj Tylicz, uczestnicy wezmą udział w 5 kulturalnych wyjazdach edukacyjnych do Krakowa, a także będą uczestniczyć w warsztatach teatralnych i filmowych.

W miniony piątek, 19 października br. w ramach pierwszego wyjazdu, uczestnicy projektu zwiedzili komnaty, skarbiec i zbrojownię na Wawelu, a następnie w Teatrze Współczesnym oglądnęli spektakl „Wyspa Skarbów”. Dopełniając  bogactwa wrażeń kulturalnych i edukacyjnych dzieci wzięły także udział  w warsztatach teatralnych „Kuchnia aktorska”, podczas których wcielali się w role artystów grających na scenie.   

Podczas kolejnych wyjazdów zaplanowano m.in. udział w spektaklach, koncertach i widowiskach  Filharmonii oraz Opery Krakowskiej, a także udział w edukacyjnych warsztatach muzealnych tematycznie związanych ze sztuką.

Warto zaznaczyć, że w tegorocznej edycji konkursu przeprowadzonego przez „Fundację PZU z kulturą”, komisja konkursowa miała do ocenienia 240 wniosków – dotacje przyznano 39 organizacjom.

 

Redakcja, 

Źródło: UG Krynica-Zdrój, Fundacja PZU; fot. UG Krynica-Zdrój

Share this article

Wielkanoc w górach? Warto zatem wpisać w wyszukiwarce Wielkanoc w górach i odnaleźć Agroturystykę u Teresy! Masz hotel? Chcesz zaopatrzyć swój obiekt w ręczniki hotelowe? Skorzystaj ze sprawdzonej firmy - Barbat!