Mrożek i "zabawa" w krynickiej bibliotece

Dramat pt. „Zabawa” S. Mrożka w interpretacji aktorów Anny Rakowskiej i Krzysztofa Prystupy prezentowany był w Bibliotece Publicznej 30 listopada br.

Czytanie utworu literackiego przez profesjonalnych aktorów w Teatrze czytelnika, to propozycja krynickiej biblioteki skierowana do odbiorców w różnym wieku. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach projektu JESTEM/ Zaczytany. W kameralnej przestrzeni niewielkiej czytelni, artyści mogli wejść w bliski kontakt z publicznością, wciągając ją w tytułową „zabawę”. Niektóre sceny wywoływały wiele niespodziewanych sytuacji. Taka prezentacja utworu literackiego zapewne była zaskoczeniem dla widowni, a zwłaszcza licznej młodzieży ze szkół średnich Krynicy i Muszyny.

Anna Rakowska jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie (filia we Wrocławiu). Od 2013 roku współtworzy tam niezależną grupę Teatr Strefa Otwarta. Ponadto współpracowała z Instytutem Teatralnym w Warszawie, Centrum Technik Audiowizualnych we Wrocławiu i Uniwersytetem Sabanci w Stambule w Turcji.

Krzysztof Prystupa jest absolwentem Akademii Teatralnej im. Al. Zelwerowicza w Warszawie; Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Aktor, logopeda medialny, trener wystąpień publicznych, zajmuje się pracą nad emisją głosu. Pracował w Teatrze Lalki, Maski i Aktora „Groteska” w Krakowie, występował w serialach fabularnych, a także dubbingował w filmach.

 

Redakcja,

Źródło i fot.: Biblioteka Publiczna w Krynicy-Zdroju

Share this article

Ferie w górach? Warto zatem wpisać w wyszukiwarce Tylicz Ferie 2018 i odnaleźć Agroturystykę u Teresy!