Mochnaczka Niżna: Gotowi do nauki, czyli ślubowanie pierwszaków

Wczoraj (25 października) w Mochnaczce Niżnej odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na ucznia pierwszoklasistów. Było kolorowo, radośnie i słodko!

Mimo jesiennej, deszczowej pogody, pierwszoklasiści wkroczyli do szkoły z samego rana, pełni uśmiechu i energii, gotowi, aby zaprezentować przygotowany pod okiem Renaty Radzik, program artystyczny. Gdy zdenerwowani i podekscytowani, ale pełni radości stanęli „na scenie”, oczy całej szkoły były zwrócone na nich. Zachęceni gromkimi brawami, w oka mgnieniu zapomnieli o stresie i dumnie recytowali wierszyki oraz śpiewali piosenki.

Po występach oraz złożeniu ślubowania nastąpiło uroczyste pasowanie na ucznia. W dawnych czasach dokonywano ceremonii pasowania, czyli przyjęcia do stanu rycerskiego, poprzez trzykrotne uderzenie płazem miecza po ramieniu. Na tę pamiątkę Dyrektor Dorota Kuszenin dotknęła dzieci ołówkiem w ramię. Co więcej, pierwszoklasiści zostali obdarowani przez Dyrektor drobnymi prezentami w celu upamiętnienia tego uroczystego dnia. Nie zabrakło oczywiście słodkiego poczęstunku, na który z pewnością maluchy czekały!

 

Redakcja,

Źródło i fot.: SCESz w Tyliczu

Share this article

Ferie w górach? Warto zatem wpisać w wyszukiwarce Tylicz Ferie 2018 i odnaleźć Agroturystykę u Teresy!