Kim Ahyoung zwyciężczynią w V Konkursie im. Jana Kiepury

Za nami V Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju. Po weekendzie pełnym wrażeń i niesamowitych emocji wiadomo już, że tegoroczną zwyciężczynią jest Kim Ahyoung z Korei Południowej.

V Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju, odbywał się w dniach 23-25 listopada w Sali Balowej Starego Domu Zdrojowego w Krynicy-Zdroju.

Do finału konkursu po pierwszym etapie przesłuchań zakwalifikowało się 10 uczestników. Po II etapie przesłuchań Jury przyznało uczestnikom trzy nagrody regulaminowe oraz dwanaście nagród pozaregulaminowych, w tym dwa wyróżnienia. Zwyciężczynią tegorocznej edycji konkursu i zdobywczynią nagrody pieniężnej ufundowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego okazała się Kim Ahyoung z Korei Południowej. Drugie miejsce i nagroda pieniężna ufundowana ze środków Województwa Małopolskiego przypadły Ewie Banasiak. Wśród trójki laureatów znalazła się również Julia Pruszak, która zajęła trzecie miejsce i otrzymała nagrodę ufundowaną przez państwa Annę i Piotra Budzyńskich. Wyróżnienia otrzymały także Joanna Wójcik i Bartosz Nowak.

Uczestników oceniali wybitni pedagodzy śpiewu w międzynarodowym składzie: prof. Eva Blahova (Słowacja), która pełniła funkcję przewodniczącej, oraz prof. Gerhard Kahry (Austria), dr Magdalena Renwart (Włochy), mgr Małgorzata Miecznikowska-Gurgul (Polska) i prof. dr hab. Tadeusz Pszonka (Polska) będący także Dyrektorem Artystycznym konkursu.

 

 

Redakcja,

Źródło: UM Krynica-Zdrój

 fot.: Krynickie Towarzystwo Kulturalne im. Jana Kiepury (Facebook)

Share this article

Ferie w górach? Warto zatem wpisać w wyszukiwarce Tylicz Ferie 2018 i odnaleźć Agroturystykę u Teresy!