Print this page
Dodatkowe zajęcia on-line dla krynickich uczniów

Dodatkowe zajęcia on-line dla krynickich uczniów

180 uczniów szkół prowadzonych przez Powiat Nowosądecki skorzysta z dodatkowych zajęć on-line, które będą prowadzone przez wykładowców uczelni wyższych.

 

Czytaj również: Czy Tylicz zostanie uzdrowiskiem? Jest propozycja burmistrza, decyzja należy do mieszkańców! [WIDEO]

 

Program będzie realizowany do 31 sierpnia 2021 r., a jego wartość to: 267 798,13 zł, w tym: dofinansowanie 254 408,22 zł; wkład własny Powiatu Nowosądeckiego: 13 389,91 zł.

W ramach projektu będą prowadzone zajęcia on-line przez nauczycieli akademickich/ doktorantów uczelni wyższych w formie wideokonferencji w czasie rzeczywistym z możliwością aktywnego włączenia się uczestników w dowolnej chwili trwania zajęć. Zajęcia zostaną przeprowadzone w obszarach tematycznych zadeklarowanych przez daną szkołę:

Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Grybowie, Technikum: język angielski - zajęcia prowadzone przez Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie; przedsiębiorczość - zajęcia prowadzone przez Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.

Zespół Szkół im. Ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu, Technikum: język angielski - zajęcia prowadzone przez Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie.

Zespół Szkół Ponadpodstawowych Wincentego Witosa w Nawojowej, Technikum: matematyka - zajęcia prowadzone przez Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.

Zespół Szkół im. Św. Kingi w Łącku, Technikum: język angielski - zajęcia prowadzone przez Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie.

Zespół Szkół Ponadpodstawowych Jana Pawła II w KrynicyZdroju, Technikum: informatyka - zajęcia prowadzone przez Wyższą Szkołę Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej; Liceum ogólnokształcące: język angielski - zajęcia prowadzone przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Tarnowie.

Powiatowy Zespół Szkół w Muszynie, Liceum Ogólnokształcące: język angielski - zajęcia prowadzone przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Tarnowie; biologia - zajęcia prowadzone przez Uniwersytet Jagielloński w Krakowie.

Zespół Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach, Liceum Ogólnokształcące: geografia - zajęcia prowadzone przez Uniwersytet Jagielloński w Krakowie.

Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu: język angielski - zajęcia prowadzone przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Tarnowie.

Liceum Ogólnokształcące im. Artura Grottgera w Grybowie: chemia – zajęcia prowadzone przez Politykę Krakowską.

W ramach projektu zostaną również zorganizowane wyjazdy uczniów na zajęcia stacjonarne na uczelni wyższej we wszystkich wymienionych powyżej obszarach.

Głównym celem projektu jest podniesienie kompetencji kluczowych oraz właściwych postaw na rynku pracy u 180 uczennic i uczniów techników i liceów szkół prowadzonych przez Powiat Nowosądecki.

 

 

Redakcja, 

Źródło: Starostwo Powiatowe w NS, fot. Pixabay