Czytaj również: Muszyna stała się popularnym miejscem do odwiedzin
Zarówno koncerty, jak i spotkania z artystami przyciągają do Pijalni tłumy turystów i mieszkańców Krynicy-Zdroju. Emocje towarzyszące każdemu dniu sięgają zenitu – jest wzruszenie, radość, śmiech i podziw. 53. Festiwal im. Jana Kiepury potrwa do soboty (17 sierpnia), a przed zainteresowanymi jeszcze sporo wrażeń.
DZIEŃ VI – 15.08.2019 – CZWARTEK
SPOTKANIE Z GWIAZDĄ – Joanna Moskowicz
miejsce: Pijalnia Główna, godz. 10.00
KONCERT PROMENADOWY – Koncert wokalno-instrumentalny „Włoscy mistrzowie melodii”
miejsce: Pijalnia Główna
godz. 12.00
Wykonawcy:
Anna Wolfinger - sopran
Natalia Gaponenko - fortepiano
Prowadzenie koncertu: Regina Gowarzewska
KONCERT POPOŁUDNIOWY – Estrada młodych - „Pimpinone” - Opera komiczna Georga Philippa Telemanna
miejsce: Scena Plenerowa ,godz. 15.00
Wykonawcy:
Krakowska Opera Kameralna
Paweł Szczepański - kierownictwo muzyczne
Soliści i aktorzy:
Pimpinone: Klaudiusz Leśniak - baryton, Piotr Pasek – aktor
Vespetta: Paulina Rogóż - sopran, Emilia Żurek - sopran
Magdalena Malik - aktorka, Maria Pasek - aktorka
Orkiestra Krakowskiej Opery Kameralnej:
Skrzypce I – Aleksandra Panasiuk
Skrzypce II – Aleksandra Gawlik
Altówka – Justyna Maziarka
Wiolonczela – Teodor Szulc
Kontrabas – Rafał Gorczyński
Szpinet – Anna Huszczo
Realizatorzy:
Reżyseria i inscenizacja: Wacław Jankowski
Kompozycja ruchu scenicznego: Jadwiga Leśniak-Jankowska
Przygotowanie wokalne: dr hab. Radosław Żukowski
Dyrektor naczelny i artystyczny KOK:
Wacław Jankowski, Jadwiga Leśniak-Jankowska
Scenografia i kostiumy: Katarzyna Mucha
Libretto: Johann Philipp Praetorius
Polski przekład libretta: Michał Zabłocki
Prowadzenie koncertu: Regina Gowarzewska
KONCERT WIECZORNY – „Astor Piazzolla - Tango Nuevo” / Beata Szałwińska’s Aconcagua Project
miejsce: Pijalnia Główna
godz. 20.00
Wykonawcy:
Beata Szałwińska - fortepian (Luksemburg, Polska)
Anthony Millet - akordeon (Francja)
Damien Pardoen - skrzypce (Belgia)
Fabian Perdichizzi - skrzypce (Belgia)
Emilio Vicente Argento - altówka (Włochy)
Benoit Legot - kontrabas (Francja)
Thibault Momper - gitara (Francja)
Thomas Fougueray - wiolonczela (Francja)
Lenka Klimentowa - taniec
Jan Kliment - taniec
DZIEŃ VII – 16.08.2019 – PIĄTEK
SPOTKANIE Z GWIAZDĄ – Aleksander Anisimov
miejsce: Pijalnia Główna godz. 10.00
Prowadzenie spotkania: Piotr Nędzyński
KONCERT PROMENADOWY – Recital skrzypcowy
miejsce: Pijalnia Główna
godz. 12.00
Wykonawcy:
Małgorzata Kogut-Ślanda - skrzypce
Aleksandra Orłukowicz - fortepian
Prowadzenie koncertu: Regina Gowarzewska
KONCERT POPOŁUDNIOWY – Sala Balowa Starego Domu Zdrojowego –Recital Wokalny „Rossiniowska Wirtuozeria”
miejsce: Sala Balowa Starego Domu Zdrojowego w Krynicy-Zdroju
godz. 15.00
Wykonawcy:
Natalia Gavrilan - mezzosopran (Mołdawia, Włochy)
Inessa Filistovich - fortepian (Białoruś, Włochy)
Prowadzenie koncertu: Regina Gowarzewska
PRZEDSTAWIENIE PROMENADOWE - Johann Strauss „Zemsta Nietoperza”
miejsce: Scena Plenerowa
godz. 20.00
Wykonawcy:
Artyści Orkiestry, chóru i baletu Teatru Wielkiego w Łodzi
Marta Kosielska - dyrygent
Obsada:
Gabriel von Eisenstein (wiedeński finansista)- Andrzej Kostrzewski - baryton
Rosalinda (żona Eisensteina) - Dorota Wójcik - sopran
Adela (pokojówka) - Aleksandra Bortkiewicz - sopran
Ida (siostra Adeli, tancerka) - Aldona Orzeł-Sztabińska - sopran
Frank (dyrektor więzienia) - Grzegorz Szostak - baryton
Dr Falke (przyjaciel Eisensteina) - Arkadiusz Anyszka - baryton
Dr Blind (adwokat Eisensteina) - Marcin Ciechowicz - tenor
Alfred (śpiewak, były ukochany Rosalindy) - Krzysztof Marciniak - tenor
Książę Orlovsky - Agnieszka Makówka -mezzosopran
Frosch (strażnik w miejskim więzieniu) - Przemysław Rezner – baryton
Balet:
Beata Brożek, Matylda Molińska, Kinga Łapińska, Lidia Boutfeux, Izabela Barbacka, Aneta Kosmowska, Adam Grabarczyk, Krzysztof Pabjańczyk, Piotr Ratajewski, Mateusz Kubiak, Wiktor Krakowiak-Chu, Jan Łukasiewicz.
Chór
soprany: Katarzyna Pisarek, Agnieszka Białek, Dorota Woźniak, Maria Gorlach
alty: Dagny Konopacka-Maćkowiak, Joanna Śmiałkowska, Katarzyna Kuźnik, Anna Kobylańska-Przybyła
tenory: Grzegorz Siwiński, Marek Twardowski, Wojciech Strzelecki, Cezary Socha
basy: Romuald Kisielewski, Zbigniew Kuźnik, Wiesław Rudnicki,
Zbigniew Gawroński
Orkiestra: Marcin Budziarski, Maria Włastowska, Piotr Jakubowski, Marta Jabłońska, Katarzyna Gałdecka-Sprawka, Nella Zaforemska, Maria Tomala, Justyna Łuczyńska, Maciej Baran, Justyna Jakubowska, Joanna Dzidowska, Waldemar Szelągowski, Fryderyk Bodzianowski, Adam Kowalczyk, Mirosław Dudek, Waldemar Szubski, Bartłomiej Kruszyński, Jakub Jeziorowski, Jan Pawlak, Andrzej Kalkandzis, Maria Frankowska, Piotr Maciejewski, Waldemar Dobiec, Joanna Borcz, Monika Woźniak, Cezary Dynowski, Marzena Kowalczyk, Marcin Werner, Aleksander Kłys.
Prowadzenie koncertu : Joanna Trafas
DZIEŃ VIII – 17.08.2019 – SOBOTA
PRZEŻYJMY TO JESZCZE RAZ - WOKÓŁ WIELKIEJ SCENY
miejsce: Pijalnia Główna
godz. 10.00
Prowadzenie spotkania: Piotr Nędzyński
KONCERT PROMENADOWY / Duet na trąbki
miejsce: Pijalnia Główna
godz. 12.00
Wykonawcy:
Igor Cecocho - trąbka,
Sławomir Cichor - trąbka,
Maria Miszczak - fortepian
Prowadzenie: Regina Gowarzewska
KONCERT w Sanktuarium Matki Bożej Tylickiej w Tyliczu
miejsce: Tylicz
godz. 16.00
Wykonawcy:
Dominika Majdanová - sopran (Słowacja)
Paulina Rogóż - sopran (Polska)
Joanna Litwin-Fenc - fortepian
KONCERT WIECZORNY – „Finałowa Gala Tenorowa”
miejsce: Scena Plenerowa
godz. 20.00
Wykonawcy:
Śląska Orkiestra Kameralna Filharmonii Śląskiej Henryka Mikołaja Góreckiego
Zbigniew Graca – dyrygent
Soliści:
Maciej Komandera - tenor (Polska)
Tomasz Kuk - tenor (Polska)
Mihail Mihaylov - tenor (Bułgaria)
Dominik Sutowicz - tenor (Polska)
Tadeusz Szlenkier - tenor (Polska)
Choi Wonhyeok - tenor (Korea Południowa)
Prowadzenie koncertu: Olimpia Górska i Jerzy Snakowski
https://krynica.tv/kultura-i-edukacja/cztery-dni-festiwalu-im-jana-kiepury-za-nami-zdjecia.html?tmpl=component&print=1#sigProId23b26db2e7
Redakcja,
Źródło: 53. Festiwal im. Jana Kiepury, fot. Photogenium