Krynica.TV Reklama, Oferta reklamowa Krynica, Reklama w Krynicy, Reklama na portalu, Reklama w internecie Krynica   Krynica.TV Patronat, Patronat medialny Krynica, Patronat w Krynicy  Krynica, Krynica-Zdrój, Tylicz, kamery internetowe, kamery online, kamery live, stoki narciarskie na żywoKrynica apteki całodobowe, dyżurne, 24h, Krynica-Zdrój

W polskich szpitalach brakuje lekarzy, ale nie w Krynicy!

Nawet 5 tysięcy polskich lekarzy wypowiedziało klauzulę opt-out, nie chcąc pracować powyżej 48 godzin tygodniowo. Sytuacja staje się poważna, gdyż brakuje lekarzy do obsadzania dyżurów, na czym tracą pacjenci. Na szczęście problem ten nie dotknął krynickiego szpitala.

Czytaj również: Krynica: Budowa nowego skrzydła szpitala zakończona! [ZDJĘCIA]


- Generalnie mamy szczęście, bo w tej liczbie lekarzy, którzy wypowiedzieli klauzulę opt-out, nie ma rezydentów z Krynicy. W naszym szpitalu mamy pięciu rezydentów na różnym etapie kształcenia – od pierwszego do piątego roku rezydentury i od początku żaden z nich nie zgłaszał uwag, jeśli chodzi o obecny stosunek pracy – powiedział w rozmowie z RDN Nowy Sącz Sławomir Kmak, dyrektor szpitala powiatowego w Krynicy-Zdroju.


Dobrych wieści jest jednak więcej. Już za około dwa tygodnie ma zostać otwarte nowe skrzydło krynickiego szpitala, na którym oprócz pediatrii znajdzie się też centralna sterylizatornia, blok operacyjny, anestezjologia i intensywna terapia. Inwestycja pochłonęła ok. 20 mln zł.


Redakcja
Źródło: RDN Nowy Sącz
fot. arch.

Share this article

Ferie w górach? Warto zatem wpisać w wyszukiwarce Tylicz Ferie 2018 i odnaleźć Agroturystykę u Teresy!