Trasa Krynica-Grybów przejezdna! Otwarto nową estakadę [ZDJĘCIA, WIDEO]

Kierowcy i mieszkańcy Kąclowej męczyli się ponad rok, ale dzisiaj w końcu mogą odetchnąć. Estakada w Kąclowej została w końcu otwarta, dzięki czemu jadąc z Krynicy do Grybowa, nie musimy już nadrabiać kilometrów.

Czytaj również: Krynica: Budowa nowego skrzydła szpitala zakończona! [ZDJĘCIA]


- Dziękuję wykonawcy, inwestorowi, ale przede wszystkim mieszkańcom Kąclowej, którzy wytrzymali tyle czasu w tej niekomfortowej sytuacji. Gmina sporo w tym czasie straciła, ale najważniejsze, że przed sezonem zimowym udało się otworzyć drogę na Krynicę - mówił dzisiaj podczas uroczystego otwarcia Piotr Krok, wójt Gminy Grybów.


Przypomnijmy. Droga została zamknięta dla ruchu w listopadzie 2016 roku w związku z uaktywnieniem się dwóch osuwisk. Koszt całkowity budowy prawie 100-metrowej estakady wyniósł ponad 14,7 mln zł, w tym dotacja z budżetu państwa to kwota 10,9 mln zł. Wykonawcą robót była firma SKANSKA S.A.


W uroczystym zakończeniu inwestycji związanej z budową mostu nad osuwiskiem i odbudową drogi wojewódzkiej nr 981 uczestniczyli dziś m.in.: starosta nowosądecki Marek Pławiak, wicestarosta Antoni Koszyk, Urszula Nowogórska - przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego, Leszek Zegzda z zarządu województwa, radny SWM Stanisław Pasoń oraz wykonawcy i przedstawiciele gminy Grybów.


Marek Jaśkiewicz
fot. Marek Jaśkiewicz

Share this article

Ferie w górach? Warto zatem wpisać w wyszukiwarce Tylicz Ferie 2018 i odnaleźć Agroturystykę u Teresy!