Policjanci z Krynicy i Muszyny pod lupą Prokuratury! Były zaniedbania w sprawie "nożownika"?

Prokuratura Okręgowa w Nowym Sączu, która prowadzi postępowanie w sprawie "nożownika z Muszyny", prowadzi równocześnie inne postępowanie, dotyczące niedopełnienia obowiązków służbowych przez funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Muszynie i w Krynicy-Zdroju, w trakcie interwencji związanej z dramatem, jaki w Sylwestra wydarzył się w Muszynie.

O dramatycznych wydarzeniach z Sylwestra pisaliśmy już w artykule: Tragiczny Sylwester w Muszynie! Nożownik zaatakował grupę młodych osób


Kilka dni później, nowosądecka Policja wydała specjalne oświadczenie w tej sprawie: Stanowisko Policji w sprawie ataku nożem w Muszynie!


Już w pierwszych doniesieniach, jakie otrzymywaliśmy od naszych Czytelników, przewijały się oskarżenia w stronę policjantów z Muszyny i Krynicy, którzy rzekomo mieli nie podejmować żadnych czynności wobec wskazanego przez ofiary sprawcy ataku z użyciem noża. Jak się później okazało, 31-letni mężczyzna zatrzymany w tej sprawie, jest bratem jednego z miejscowych policjantów. Czy faktycznie doszło do zaniedbań?


- Prowadzimy postępowanie w tej sprawie. Nikomu nie przedstawiono zarzutu popełnienia przestępstwa - mówi w rozmowie z naszym portalem Leszek Karp, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu.


O szczegółach postępowania w sprawie "nożownika" z Muszyny przeczytasz w artykule: Wbił nóż prosto w serce! Prokuratura ujawnia szczegóły ataku "nożownika z Muszyny"!


Redakcja
fot. arch. prywatne Andrzeja Kieblesza

Share this article

Ferie w górach? Warto zatem wpisać w wyszukiwarce Tylicz Ferie 2018 i odnaleźć Agroturystykę u Teresy!