Krynica.TV Reklama, Oferta reklamowa Krynica, Reklama w Krynicy, Reklama na portalu, Reklama w internecie Krynica   Krynica.TV Patronat, Patronat medialny Krynica, Patronat w Krynicy  Krynica, Krynica-Zdrój, Tylicz, kamery internetowe, kamery online, kamery live, stoki narciarskie na żywoKrynica apteki całodobowe, dyżurne, 24h, Krynica-Zdrój

Najgroźniejsi przestępcy seksualni z Krynicy są już znani!

Rejestr Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym dostępny jest już na oficjalnej stronie Ministerstwa Sprawiedliwości. Pierwsza jego część jest dostępna tylko dla określonych instytucji, a druga, zawierająca najgroźniejszych przestępców jest dostępna dla wszystkich. Dwóch mężczyzn, którzy znajdują się w drugiej części spisu, pochodzi z Krynicy-Zdroju.

Czytaj również: Tragiczny Sylwester w Muszynie! Nożownik zaatakował grupę młodych osób?


Ministerstwo Sprawiedliwości informowało wczoraj (1 stycznia) na swojej stronie internetowej o opublikowanych rejestrach, gdzie gromadzi się dane o osobach związanych z przestępczością na tle seksualnym w ramach przeciwdziałania zagrożeniom właśnie w tym zakresie. Ustawa została uchwalona 13 maja 2016 r, a nowe przepisy wprowadzające kompleksowy system ochrony przed tego rodzaju przestępczością, zwłaszcza gdy może być skierowana przeciwko dzieciom, weszły w życie 1 października zeszłego roku.

Do pierwszej części rejestru z dostępem ograniczonym mają wgląd przedstawiciele organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości, a także instytucji zajmujących się opieką nad dziećmi. Dyrektorzy szkół czy organizatorzy wypoczynku dla dzieci (np. kolonii letnich, wyjazdów na ferie zimowe, agroturystyki, obozów sportowych) będą musieli sprawdzać, czy nowo zatrudniane przez nich osoby figurują w tym rejestrze. Kto tego nie dopełni lub zatrudni osobę, o której wie, że figuruje ona w rejestrze, narazi się na karę aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1000 zł;

Druga część rejestru, czyli rejestr publiczny jest ogólnodostępny w internecie na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Ministerstwa Sprawiedliwości. Znajdują się na niej dane najbardziej groźnych sprawców. Wśród nich jest sześciu mężczyzn urodzonych w Nowym Sączu i dwóch z Krynicy-Zdroju.

Strona ministerstwa: Rejestr Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym

Redakcja
Źródło, fot.: Oficjalna Strona Ministerstwa Sprawiedliwości

Share this article

Ferie w górach? Warto zatem wpisać w wyszukiwarce Tylicz Ferie 2018 i odnaleźć Agroturystykę u Teresy!