Mister Supranational 2017: biegali w błocie i strzelali z broni palnej

Najprzystojniejsi mężczyźni z pięciu kontynentów przelecieli łącznie 15 tysięcy kilometrów tylko po to, żeby zawalczyć na krynickiej scenie o tytuł Mistera Supranational 2017. Ostatecznie zdobył go kandydat z Wenezueli – Gabriel Correa.

Widowisko poprowadziły dwie piękne kobiety: Paulina Chylewska (dziennikarka sportowa) oraz była Miss Nowego Jorku 2010 Davina Reeves. Kandydaci podzieleni byli na grupy Europa i Afryka, Azja i Oceania oraz Ameryka Północna i Południowa. Dzięki temu, jury (i publiczność) mogło spokojnie przyjrzeć się każdemu przystojniakowi z osobna. W konkursie udział wzięły 34 kraje m.in. Hiszpania, Filipiny, Meksyk, Niemcy, Pakistan, Afganistan i Stany Zjednoczone, a panowie oprócz prezentowania się na scenie w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Krynicy-Zdroju, już przed galą finałową pokazali, na co ich stać. Zadbała o to m.in. Luiza Avagyan (trenerka personalna) organizując dla kandydatów ekstremalny bieg, w bardzo ciężkich warunkach. Nosili drzewa, worki z piaskiem, biegali w błocie, skakali po mokrych pniach – a wszystko po to, by zdobyć tytuł Mistera Supranational 2017. Pierwsza prezentacja 34 kandydatów przypominała te z wielkich stadionów piłkarskich. Dziś, stroje do gry w piłkę były w nieco innym wydaniu, jednak pozwalały kandydatom na swobodę i pewność siebie. Oczywiście nie mogło zabraknąć pokazu panów w strojach kąpielowych, który wywołał wśród krynickiej publiczności spore emocje. Z każdą grupą pojawiającą się na scenie, dyskutowała Davina Reeves, dzięki czemu mogliśmy lepiej poznać ich charaktery, dzisiejszy humor, czy chociażby wyczuć stres. Tuż po kostiumach kąpielowych, scena zamieniła się w wielką dyskotekę, bowiem nadszedł czas na pokaz Streetwear’u – tancerki z Art Project Ballet dosłownie porwały wszystkich 34 kandydatów do tańca!

Po krótkiej przerwie i muzycznym występie Haliny Młynkowej, wszyscy oczekiwali kolejnej prezentacji – W tym roku wszystko się może wydarzyć! – Powiedziała Paulina Chylewska, po czym na scenę weszli kandydaci przebrani za… strażaków! Zrobiło się naprawdę gorąco.

Pierwsze eliminacje wyłoniły najlepszą 20-stkę: Afganistan, Chile, Filipiny, Polska, Japonia, Holandia, Mjanma, Panama, Portoryko, Rumunia, Słowacja, Surinam, Brazylia, Indie, Indonezja, Hiszpania, Stany Zjednoczone, Meksyk, Wenezuela, Malta.

Wszyscy wiedzą, że Mister Supranational 2017 musi być zarówno wysportowany, lubić taniec i mieć klasę. Dlatego najlepsza dwudziestka zaprezentowała się w garniturach. Chwilę później na scenie pozostało już tylko dziesięć krajów: Indonezja, Wenezuela, Malta, Hiszpania, Słowacja, Meksyk, Brazylia, Indie, Stany Zjednoczone oraz Polska!

Ciekawostką zapewne jest, że na zgrupowaniu wszyscy kandydaci mieli okazję poćwiczyć strzelanie z broni palnej na strzelnicy. W ogniu pytań natomiast, w czasie dzisiejszego wieczoru, stanęła wybrana dziesiątka. – Kto jest najważniejszą osobą w Twoim życiu? – Otrzymał pytanie kandydat z Polski. –  Najważniejszą osobą w moim życiu jest mój ojciec, który siedzi teraz na widowni. To on nauczył mnie wszystkich wartości w życiu. – odpowiedział z przekonaniem Jan Dratwicki.

Dzisiejsze jury oceniające mężczyzn to znane osoby ze świata mody, sportu i biznesu m.in. Ewa Zakrzewska (stylistka, modelka plus size), Diego Garcy (Mister Supranational 2016), Klaudiusz Iciek (projektant mody, twórca fryzów), Luiza Avagyan (trener personalny), Jenny Kim (Miss Supranational 2017), Magdalena Bieńkowska (Miss Polski 2015), Gerhard Parzutka von Lipiński (Prezes Mistera Supranational 2017). Spośród 34 wybrali oni następujących kandydatów:

 

Mister Supranational 2017: Gabriel Correa, Wenezuela

 

I Wicemister: Alejandro Cifo Capilla, Hiszpania

II Wicemister: Matheus Song, Brazylia

III Wicemister: Michal Gajdosech, Słowacja

IV Wicemister: Héctor Parga, Meksyk

 

 

Redakcja,

Fot. JJ (na zdjęciu Mister Supranational 2017, Gabriel Correa)

Share this article

Ferie w górach? Warto zatem wpisać w wyszukiwarce Tylicz Ferie 2018 i odnaleźć Agroturystykę u Teresy!