Krynica.TV Reklama, Oferta reklamowa Krynica, Reklama w Krynicy, Reklama na portalu, Reklama w internecie Krynica   Krynica.TV Patronat, Patronat medialny Krynica, Patronat w Krynicy  Krynica, Krynica-Zdrój, Tylicz, kamery internetowe, kamery online, kamery live, stoki narciarskie na żywoKrynica apteki całodobowe, dyżurne, 24h, Krynica-Zdrój

Krynicki szpital najlepszy w Polsce!

W dzisiejszym wydaniu Dziennika „Gazeta Prawna” opublikowano po raz trzeci Ranking zdrowia Polski. Szpital powiatowy w Krynicy-Zdroju zdobył w nim I miejsce!

- Jestem bardzo zadowolony, że Powiat Nowosądecki zajął I miejsce w Polsce! To ogromny sukces! – mówi starosta nowosądecki Marek Pławiak. – Zarząd Powiatu wspiera finansowo szpital powiatowy w Krynicy-Zdroju, a także dba o rozwój lecznicy. Trzeba pamiętać, że szpital znajduje się w regionie turystycznym, więc w okresie zimy i lata znacznie wzrasta liczba pacjentów.

Czytaj również: Nowe skrzydło szpitala gotowe jeszcze w tym roku!


Kryteria, które zastosowano w rankingu były bardzo szczegółowe. Specjaliści oceniali i przyznawali punkty m.in. za zaplecze medyczne – potencjał zdrowotny (ilość lekarzy i pielęgniarek przypadających na tysiąc mieszkańców, wyposażenie placówek medycznych, ilość programów profilaktycznych realizowanych przez samorząd oraz wynik finansowy). Drugą kategorią była ocena zdrowia mieszkańców danego powiatu - analizowano demografię, umieralność noworodków na tysiąc mieszkańców, odsetek zgonów na choroby układu krążenia, raka i układu oddechowego. Trzecia kategoria to dostępność do badań. W tym przypadku punktowano: długość oczekiwania na badania tomografem, USG brzucha czy EKG oraz oczekiwanie na wizytę u pediatry, kardiologa i innych specjalistów. Ważny był tez poziom opieki nad osobami starszymi.


- Pierwsze miejsce w rankingu bardzo cieszy, ale to również duże wyzwanie na przyszłość. Dziękuję całemu personelowi medycznemu za dotychczasową pracę. Słyszymy bardzo pochlebne opinie na temat funkcjonowania tej placówki, również od pacjentów z różnych stron Polski – dodaje starosta Marek Pławiak. – Gratuluję sukcesu pracownikom i dyrekcji krynickiej placówki.


Starosta podkreśla, że szpital, jak wiele podobnych placówek, ma problemy finansowe i nikt tego nie ukrywa.
- Staramy się jednak jako Zarząd i Rada Powiatu wspierać placówkę finansowo – mówi starosta Marek Pławiak. - Przypomnę, że trwa obecnie budowa nowego skrzydła szpitala, która w sumie będzie kosztować ponad 20 milionów złotych, w tym samo wyposażenie w sprzęt medyczny to siedem milionów. W nowym budynku znajdą się: oddział pediatrii, anestezjologii i intensywnej terapii, blok operacyjny i Centralna Sterylizatornia.


- Ważne jest, aby nasz szpital świadczył usługi medyczne na jak najwyższym poziomie - mówi wicestarosta Antoni Koszyk. – Dbamy o to, aby profesjonalna kadra cały czas doskonaliła swoje umiejętności i miała do dyspozycji nowoczesny sprzęt.

Obecnie w Szpitalu Powiatowym w Krynicy-Zdroju funkcjonują: Oddział Ginekologiczno-Położniczy, Oddział Chorób Wewnętrznych, Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej, Oddział Chirurgii Ogólnej, Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Oddział Pediatrii i Noworodków oraz Blok Operacyjny.

Redakcja
Źródło i fot.: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Share this article

Wielkanoc w górach? Warto zatem wpisać w wyszukiwarce Wielkanoc w górach i odnaleźć Agroturystykę u Teresy!