Krynica: Budowa nowego skrzydła szpitala zakończona! [ZDJĘCIA]

Główne prace budowlane przy nowym skrzydle szpitala powiatowego w Krynicy-Zdroju zostały zakończone. Obecnie trwa montaż specjalistycznego sprzętu. Zarówno „stary” jak i nowy obiekt są połączone, więc pacjenci i personel medyczny nie będą mieli żadnych problemów z poruszaniem się po budynkach.

Czytaj również: Krynicki szpital najlepszy w Polsce!


- Ekipa porządkuje obecnie przestrzeń wokół szpitala – mówi starosta nowosądecki Marek Pławiak. – Jest to związane głównie z realizacją przyłącza energetycznego. Trwają też prace porządkowe wewnątrz budynku.


Podczas montażu sprzętu, zazwyczaj dochodzi do drobnych uszkodzeń czy zarysowań ścian, dlatego konieczna może być jeszcze tzw. „kosmetyka”.


- Wszystkie roboty i montaż urządzeń mają być zakończone w grudniu tego roku – dodaje wicestarosta Antoni Koszyk. – Termin zostanie dotrzymany i pierwsi pacjenci zapewne pojawią się w styczniu po dokonaniu wszystkich niezbędnych odbiorów.


Przypomnijmy: wartość robót wynosi 13.649.847 zł. W budowanym nowym skrzydle szpitala znajdzie się między innymi oddział pediatrii, centralna sterylizatornia, blok operacyjny, anestezjologia i intensywna terapia. Kolejnych 7 milionów złotych pochłonie wyposażenie placówki w najnowocześniejszy sprzęt specjalistyczny.

Redakcja
Źródło i fot. Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Share this article

Ferie w górach? Warto zatem wpisać w wyszukiwarce Tylicz Ferie 2018 i odnaleźć Agroturystykę u Teresy!