GOPR: W nowy sezon z nowym sprzętem

Dzięki dotacji z Województwa Małopolskiego ratownicy Grupy Krynickiej GOPR w nowy sezon zimowy, wyruszają z nowym sprzętem. Województwo przekazało 250 tys. złotych.

Czytaj również: MUSZYNA: konflikt pokoleniowy? Nie tutaj!

 

Dzięki dotacji przekazanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego możliwe było doposażenie Grupy Krynickiej w sprzęt niezbędny do bieżącej działalności. W listopadzie zakończyły się zakupy sprzętu ratowniczego.

 W ramach projektu pn. "Utrzymanie gotowości ratowniczej oraz prowadzenie działań w zakresie ratownictwa górskiego realizowanego przez Grupę Krynicką Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego." Zakupiono m.in.: Sprzęt medyczny (nosze wannowe, oraz specjalistyczne śpiwory do środków transportu), Sprzęt do ratownictwa wysokościowego (m.in. lonże asekuracyjne i absorbery energii, uprzęże ratownicze, liny statyczne i dynamiczne, przyrządy zjazdowe i asekuracyjne), opony  do  quadów, radiotelefony ręczne, przyczepę do transportu osób poszkodowanych do quada, latarki czołowe i ręczne o dużej mocy, obuwie oraz rękawice i okulary ochronne, kombinezony jaskiniowe.

 

Realizacja projektu była możliwa dzięki wsparciu finansowemu Województwa Małopolskiego poprzez przekazanie dotacji w wysokości 250 tys. zł zgodnie z umową II/118/RO/1950/17  z dnia 14.07.2017. Dotacja przekazana została w ramach konkursu ofert "na realizacje zadań publicznych Województwa Małopolskiego z zakresu ratownictwa górskiego i wodnego w 2017 r.".

 

Redakcja,

Źródło i fot. GOPR Krynica-Zdrój

Share this article

Ferie w górach? Warto zatem wpisać w wyszukiwarce Tylicz Ferie 2018 i odnaleźć Agroturystykę u Teresy!